banner851

banner955

DÜZCE YEMEN İÇİN TEK YÜREK

Yemen’de yaşanan insanî ihtiyaç sıkıntılarına AK Parti Düzce İl Kadın Kolları kayıtsız kalmadı. 23 Aralık Pazar Günü, Anıtpark’ta kermes düzenleyecek olan kadın kolları, bu kermesten elde edilecek geliri, Kızılay aracılığı ile Yemen’e ulaştırmayı ve oradaki sıkıntıların çözümüne destek olmayı hedefliyor.

Yerel Haber 21.12.2018, 13:11 21.12.2018, 19:48
514

Sosyal sorunlar ve toplumsal projelerle adından söz ettiren AK Parti Düzce İl Kadın Kolları, bu kez Yemen için harekete geçti. Yemen’de yaşanan yiyecek sıkıntısına çözüm bulmayı hedefleyen İl Kadın Kolları Teşkilatı, bu kapsamda düzenleyeceği kermesin gelirini, ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı amaçlıyor.

23 Aralık Pazar Günü, Anıtpark Meydanı’nda Düzce Belediyesi, kamu kurum ve kuruluşları, STK’lar ve birçok gönüllünün katılımıyla gerçekleşecek olan büyük kermese, tüm Düzceliler davet edilirken, bu soruna hep birlikte çözüm bulma çağrısı yapıldı.

“Yemen için bir umut olmaya niyetlendik”

Yaptığı yazılı basın açıklaması ile düzenlenecek olan kermes hakkında bilgi veren ve çağrıda bulunan AK Parti Düzce İl Kadın Kolları Başkanı Güler Güneş yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
“Yemen'de halkın çektiği zorluklar gün geçtikçe daha derin bir hal alıyor. İnsanların fakirlikten yiyecek bir şey bulamadıkları ülkede her gün onlarca kişi açlıktan dolayı hayatını kaybediyor. Tedavi şartlarının oldukça kötü olduğu hastanelerde de durum iç açıcı değil. Yemen krizi, hastaneleri de büyük ölçüde etkilediği için zor durumdaki çocuklara tedavi imkânı sunulamıyor.
Bizler oradaki kardeşlerimizi görünce karınca misali elimizden geleni yapmak,bir cana umut olmak adına böyle bir organizasyon yapmaya karar verdik. Bizler tüm Düzce bir ve beraber olarak Yemen için bir umut olmaya niyetlendik.”

Düzenlenecek olan kermese tüm Düzcelileri davet eden Güneş, elde edilen gelirin Kızılay aracılığıyla Yemen’e ulaştırılacağını da belirtti.

HABER: İ. İ. AYDOĞDU


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ 

İOS için TIKLAYINIZ 

banner844
Yorumlar (3)
vatandas 4 yıl önce
Allah askına pazaryeri son duraktan karsıya gecınce sagda kucuk bı marketın yanında harabede turkmen kardeslerımız var coluk cocuk aman dılıyor bı el uzatın Allah askına salman ısmı ne olur benım gucum yetmıyor turkmene el uzatın gıdın gorun ne olur yaslvarırım sıze Allah askına bı gorun
Türk soydaşlarımızada... 4 yıl önce
Uygur Türklerine yapılan zulme inanmıyormusunuz? Kaç yıldır yalvarıyorlar. Akp .Suriyelilere, Yemenlilere yapılan yardımı neden Türklerden esirgiyor?
Her zaman destekçi 4 yıl önce
Değerli basakanim ve yönetimi bulundukları makamın rahat bir yer olmadığını ve hakkını vermeye devam edeceklerini afrin keresinde olduğu gibi yine hayırlı işlere imza atıyorlar Allah razı olsun
18
açık