banner851

banner955

DÜZCE’DE AİLE ÇİFTÇİLİĞİ GELİŞECEK

Tarım şehri olan Düzce’de kadınların çiftçi ve girişimci olarak ticaret hayatında yer almasını teşvik etmek ve aile çiftçiliğini geliştirmek amacıyla hazırlanan Düzce Kırsal Kalkınma Etkisinde Kadın ve Aile Çiftçiliği Proje ve Fon Kullanımı Bilgilendirme Toplantısı yapıldı. Programda konuşan Milletvekili Ayşe Keşir, Düzce’de çiftçiliğin büyük bir öneme sahip olduğunu vurgulayarak, “Bu nedenle çiftçiliğin gelişmesi için ne yapılması gerekiyorsa yapmamız gerekiyor.” dedi.

Yerel Haber 23.03.2018, 17:18 23.03.2018, 18:56
1141

Düzceli kadınları, ticaret hayatına teşvik etmek ve Düzce’nin tarım alanında kalkınmasına katkıda bulunmak amacıyla Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’in öncülüğünde Düzce Belediyesi ve AK Parti İl Kadın Kolları Başkanlığı işbirliği ile hayata geçirilen Kırsal Kalkınma Ekseninde Kadın ve Aile Çiftçiliği Projesi ve Fon Kullanımı dün kadın çiftçilere tanıtıldı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Konferans Salonu’nda yapılan bilgilendirme toplantısına Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Miktat Çelebioğlu, AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin, AK Parti Düzce İl Kadın Kolları Başkanı Güler Güneş, Düzce Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Harun Kabaoğlu ve Düzceli çiftçiler katıldı.

“Düzce bizim için çok kıymetli”
Düzenlenen toplantıda açıklamalarda bulunan Düzce Milletvekili Ayşe Keşir yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: “Tarım konusunda hem partimiz hem de bizim için Düzce çok kıymetli bir yere sahiptir. Burada kadın çiftçilerin önemine değiniliyor ve kadın çiftçiler kadar genç çiftçilerimize de önem vermek gerekiyor. Düzce’de çiftçilik büyük bir öneme sahiptir. Bu nedenle çiftçiliğin gelişmesi için ne yapılması gerekiyorsa yapmamız gerekiyor.”

“Milletvekilimizle birlikte bu konuda çalışmalar yaptık”
AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Güler Güneş de slayt gösterimiyle birlikte yaptığı açıklamada; “Milletvekilimizle birlikte bu zamana kadar birlikte çok çalışmalar yaptık. Çiftçilik çalışmaları da onlardan biri. Düzce’de çiftçilik için önemli alanlar mevcut. Bu konuda çalışmaların devam ettiğini belirtmek istiyorum.” ifadelerine yer verdi.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Harun Kabaoğlu da yaptığı slayt gösterimiyle Düzce’de çiftçilikle ilgili yapılanları anlattı.

Etkinliğin sunumunu ise Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı Kırsalda Kadın Hizmetleri Koordinatörü Nimet Kaleli gerçekleştirdi. Düzce’nin ilçe ve köylerinden gelen kadın çiftçilere yönelik hazırlanan bilgilendirme toplantısında, kadın ve aile çiftçiliği ile girişimcilik konusunda proje geliştirme ve fon kullanımı konusunda bilgilendirme yapılarak, farklı şehirlerden gelen misafirler aracılığıyla iyi uygulama örnekleri ve deneyimler bizzat uygulayıcıları tarafından paylaşıldı.

Haber: M.AYDIN

banner844
Yorumlar (18)
fındık*fındık 5 yıl önce
fındık işi ne oldu sayın vekil?Onu tarım ürünü olarak görmüyor musunuz?
ÇİFTÇİ 5 yıl önce
KATILIMCILARIN HEPSİ PARTİ YÖNETİCİSİ ÇİFTÇİ ADINA KİM VAR.
Zeki 5 yıl önce
Ürettiğin para etmedikten sonra hep çiftçi olsak ne yazar
Maho Ağa 5 yıl önce
İl tarım müdürlükleri ve siyasi yetkililer ilkin elde olanı kurtarmanın derdine düşmeli. Amerikan beyaz kelebeği ve tarim arazilerinin bölünmesi gibi konulara el atmalı
Düzceli Vatandaş 5 yıl önce
Köyleri mahalle yaparak Aç gözlü mütahhitlere yer açtınız bir çok yabancı insan düzceye gelip yerleşti sokakta eskiden selam vere vere gidiyordun şimdi bir sürü farklı insan var
Düzceli Vatandaş 5 yıl önce
Tarım kenti dedğiniz şu kentin birçok köyünü mahalleye çevirip imara açtınız yazık oldu tarım alanlarına
Veysel Bağcı 5 yıl önce
Dogal, hayatin olağan akisina, cevreye, cografyaya, sosyal yapiya uygun olmayan, duzenli, ekonomik tatmin edici , gelir getirmeyen hiçbir uygulama basarili olamaz. Mesela sera ortaminda muz heryerde yetisir.
aydinpinarli 5 yıl önce
ayse hanimin aydinpinardaki birinci derecede akrabalari hayvanciliga baslar artik yakinda görürürüz akrabalarinin mahallesinin yollarini asfaltlatti köyün gerisi camur corak icinde
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20
açık