banner851

banner614

DÜZCE’DE BAYRAM HAREKETLİLİĞİ

Uzun bir aranın ardından kısıtlamasız kutlanan Kurban Bayramı esnafın da vatandaşların da yüzünü güldürdü. Bayramının üçüncü gününde vatandaşlar kendilerini sokaklara atarak bayram coşkusunu yaşadı. Düzce’de kafe ve restoranlarda yoğunluk yaşandı.

Yerel Haber 22.07.2021, 17:34 22.07.2021, 17:44
1014

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgının kontrol altına alınması ve 1 Temmuz itibari ile ‘tam normalleşmeye’ geçilmesi ile birlikte uzun bir aranın ardından vatandaşlar kısıtlamasız bir Kurban Bayramı geçiriyor.

Kurban Bayramı tatilinin başlamasına sayılı günler kala tatillerini memleketlerinde geçirmek isteyen vatandaşlar özellikle deniz turizminin olduğu yerlerde yoğunluk oluştururken Düzce’de de sokaklarda yoğunluk oluştu. Bayram tatilini fırsat bilen Düzceller, kentin en yoğun noktaları olan İstanbul ve Gaziantep caddeleri, Spor Sokak ve Atatürk Bulvarı’na akın etti.

Düzceli vatandaşların en çok tercih ettiği mekanlar kafe ve restoranlar olurken işletme sahipleri uzun bir aranın ardından kısıtlamasız geçen Kurban Bayramı tatilinin kendilerine can suyu olduğunu belirtti.

Mekânlarda yeni tip koronavirüs tehdidine karşı önlemlere uyulduğu görüldü.

HABER: Mustafa KİLELİ

Yorumlar (0)