banner851

banner614

DÜZCE’DE İÇME SUYUNA NELER OLUYOR?

Kış aylarında hava kirliliğinin tavan yaptığı Düzce’de bir yandan da çevre ve su kirliliği ile mücadele ediliyor. Haber merkezimize birçok köy ve mahalleden gönderilen “çamurlu su” videoları ile yaşadıkları mağduriyeti gözler önüne seren vatandaşlar “Bizler bu suyla bulaşık yıkıyoruz, çamaşırlarımızın rengi değişti!” diyerek yetkilileri göreve davet ediyor.

banner619
Yerel Haber 12.12.2017, 13:22 13.12.2017, 14:39
3107

Düzce, çevre ve hava kirliliğine karşı alarm verirken bir de su kirliliğinin esareti altına girdi. Şehir merkezi ve çeşitli köylerde musluğundan çamurlu su akan vatandaşlar, tepkisini dile getirmek için Öncü Haber İhbar Hattı ve sosyal medya hesaplarını şikayet yağmuruna tuttu.

Yetkililerden acil çözüm isteniyor
Musluklardan akan kirli su yüzünden özellikle kadınların yaşadığı sıkıntıya dikkat çekilirken, yetkililer göreve davet ediliyor. “Sapsarı akan suyu nasıl içelim, nasıl ev işi yapalım?” diyerek çamurlu suya tepki gösteren Düzceliler, yetkililerden acil çözüm beklediklerini ifade etti. Bir çok köy ve mahallede özellikle yağışlı havalar sonrası suların kirli şekilde akması halkı mağdur ederken, soruna çare bulunamaması tepkileri katlıyor.

“Biz bunu çekmek zorunda mıyız?”
Son olarak Doğanlı Köyü’nden görüntü ve fotoğraf göndererek yetkililere seslenen bir vatandaş, “Bizler bu suyla bulaşık yıkıyoruz. Çamaşırlarımızın rengi bile değişti. Yeter artık, nerede bu muhtar, nerede bu belediye? Biz bunu çekmek zorunda mıyız? Bu suyu çoğu kişi içmek zorunda kalıyor. Ne olacak böyle?” dedi.

Bahçeköy Köyü ile Dereli Tütüncü Mahallesi’nde musluğundan akan çamurlu suyu çekip göndererek sesini duyurmak isteyen diğer vatandaşlar da sık sık baş gösteren çamurlu su sıkıntısının artık sona ermesini istedi.

Haber: Ö.YILMAZ

banner844
Yorumlar (22)
AA 4 yıl önce
KAYNAŞLI İLÇESİNDE DE DURUM AYNİ ..
nsm 4 yıl önce
düzce'de suya ne mi karisti? cevap co basit. düzce'de suya hüllogcularin oy tercihlerinin sonucu karistgi. ve o bulaniklik, kendilerini 25 sene alcak süründürenlere oy verildigi sürece de gecmeyecek.
Teşekkürler 4 yıl önce
Teşekkür ederim yayınlarınızı hergün takip ediyorum
Büşra 4 yıl önce
Beyciler mah. Ve cavuslar mahallesini sularida kirli bi ara hepten camur akiyodu musluklardan bu sekilde yemekte yapilmiyo o suyla yetililer daha ne kadar uyuyacak ya da uyuma numarasi yapacak gormezden gelecek ...?
Ali 4 yıl önce
Geçen bir yetkili damacana sudan daha temiz musluk suyu diyordu
DOGANLI 4 yıl önce
DOGANLI SUYU DA KIRLI
zeki 4 yıl önce
su işlerinin başında işi bilmeyenleri getirirse olacağı budur.sadece suyu çeşmeden akarken görmekle olmaz.işi bilenleri oraya buraya tayin et.olacağı budur.
aslan 4 yıl önce
cumayeri belediye başkanı su arıtma tesisi yaptı..ve bizim artık suyumuz pırıl pırıl...örnek olsun düzce belediyesine..başkanımıza teşekkür ediyoruz...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın