banner614

Düzce'de Sosyal yaşamın olmadığı görülüyor.

banner619

Günlerdir konuşulan Düzce'nin yaşanabilir iller sıralamasında 63. sırada bulunması konusu hakkında internet sitemizde yaptığımız anket sonuçlandı.

banner846
Yerel Haber 29.09.2009, 11:21
123
Düzce'de Sosyal yaşamın olmadığı görülüyor.
banner844

Düzce'nin yaşanabilir iller sıralamasındaki yeri hakkında yaptığımız anketin sonuçlarına göre ilginç istatistikler ortaya çıktı.
Kullanılan oylar sonrası yaşanılabilirlikteki kriterler göz önüne alındığında Düzce'de en çok sorun olarak görülen % 45,83 ile sosyal yaşam olarak dikkat çekti. Sosyal yaşamın ardından % 23.96 ile ekonomi göze çarparken düzce'nin sorunları olarak görünenler arasında eğitim % 21.88 ile üçüncü sırayı aldı. Asayiş konusunda Düzce biraz güvenli bir şehir olarak kendini gösterirken asayiş % 7,29 ile kriterlerde dördüncü sırayı aldı. Kriterler arasında Düzce'de sağlık konusunda pek sorun görünmezken sağlık 1,04 ile kriterler arasında sorunun en az olduğu yer olarak dikkat çekti. Bu sonuçlara göre bakıldığında Düzce'yi yaşanabilir iller sıralamasında son sıralarda görmenin nedeninin halka göre de sosyal yaşam alanlarının olmaması olduğu öğrenildi. Yapılan anket sonucu Düzce'nin neden 63. sırada yaer aldığı ortaya çıkarken sos yal yaşam alanlarının kısıtlı olması ve Düzce'de ekonominin biraz zayıf olduğu belirtilirken, eğitimde de sorunların baş gösterdiği görülüyor. Düzce'de bu sorunlar şıldığı takdirde yaşanabilir iller sılamasında Düzce üst sıralara tırmana bilir.

Yorumlar (0)
25°
parçalı az bulutlu