banner851

banner614

DÜZCE’Yİ SARSAN OLAYDA YENİ GELİŞME

banner619

Geçtiğimiz günlerde, Düzce Üniversitesinde görevli bir akademisyenin 40 meslektaşını akrabasıyla birlikte oyuna getirdiği haberinin taraflarından müteahhit Ömer Faruk Özçelik avukatı aracılığı ile tekzip niteliğinde bir açıklama gönderdi. Şahısların yaklaşık iki milyon lira para toplayıp üzerine yattığı iddia edilmişti.

banner846
Yerel Haber 25.06.2018, 18:14 25.06.2018, 18:40
13133
DÜZCE’Yİ SARSAN OLAYDA YENİ GELİŞME
banner844

Türkiye Gazetesi’nden Cabir Turğut’un özel haberine göre, Düzce Üniversitesi’nde flaş bir dolandırıcılık olduğu iddia edilmişti.

Aralarında iki rektör yardımcısının da bulunduğu 40 akademisyen, kendilerinden villa yapma vaadiyle para toplayan bir akademisyen ve onun müteahhitlik yapan amcasının oğlu hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Akademisyenlerden 1 milyon 830 bin lira peşinat toplayan şirketin, iflas ettik diyerek paraların üstüne yattığı ileri sürülmüştü. Arkadaşlarının mağdur olmasına yol açan akademisyen, 4 kişinin öldüğü ikinci Osmangazi vakasının yaşanmaması için başka ilçeye gönderilmişti.

İşte Türkiye Gazetesi’nin Düzce’yi sarsan bu iddiaları üzerine haberin taraflarından Ömer Faruk Özçelik’in vekili Avukat Elife Çetintaş’tan tekzip niteliğinde bir açıklama gönderdi.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“oncurtv.com 16.06.2018 günlü internet sayfasında http://www.oncurtv.com/asayis/duzce-bu-olayla-calkalaniyor-h133823.html linki ile "Düzce Bu Olayla Çalkalanıyor" başlıklı haberinde isim baş harfleri kullanılarak müvekkilim hakkında dolandırıcılık suçlamasıyla gerçeğe aykırı haber yapılmıştır.

Müvekkilim Ömer Faruk ÖZÇELİK, habere konu öğretim üyeleri ile villa site yapmak için anlaşmış, bununla ilgili her üye ile sözleşme imzalanmış ve aldığı ön ödemeye teminaten üyelere senet vermiştir. Gelinen süreçte villaların yapılması planlanan arsanın imar izninin çıkmamış olması sebebiyle müvekkil tarafından başka arsa arayışı sürmekte olup, müvekkilin gecikme yaşanmış olsa bile taahhüdünü yerine getireceği, bu konudaki çalışmalarını sürdürdüğünü ve projesini mutlaka gerçekleştirerek taahhüdünü yerine getireceğini, yaşanan gecikmeden dolayı üyelerin oluşabilecek zararlarını da ayrıca karşılayacağını, üyelere yazılı ve sözlü olarak bildirmiştir.
Uzun yıllardır inşaat sektöründe faaliyet gösteren müvekkil halen faal olan şirketinin başında ve ticari faaliyetlerine devam etmektedir. Taahhütte yaşanılan gecikmeden dolayı öğretim üyelerinin müvekkil hakkında dolandırıcılık suçlaması iddiaları gerçeği yansıtmadığı gibi müvekkilin dolandırıcılık olarak değerlendirilebilecek tek bir eylemi söz konusu değildir. Haberde bahsi geçen Fatih ÖZÇELİK ise müvekkilin akrabası olup, villa projesini kendisinin de üyesi olduğu üniversite camiasında tanıdığı öğretim üyelerine bildirmek ve müvekkile referans olmaktan başka hiç bir eylem ve bağlantısı olmayan bir kişidir.

Yine aynı haberde müvekkilin Düzce'de bulunan bir arsayı ev yapacağını söyleyerek mal sahibinden aldığı vekalet ile 830 milyon TL bedelle İstanbul'da bir iş adamına sattığı belirtilmişse de bu iddia da tamamen gerçek dışı olup, belirtilen rakamlarda bir satış asla söz konusu değildir.

Gerek müvekkil hakkında haberi yapan internet sitesinin ve de gerekse üyelerin bu haber ve iddialarını somut bir delile dayandırmadan, yazı konusu ile ilgili araştırma ve soruşturma gerçekleştirmeden, tamamen varsayımlara dayalı olarak müvekkil hakkında yapılan yayında müvekkilin şahsiyet, itibar ve saygınlığına yönelik gerçek dışı ithamlarda bulunularak kişilik haklarına ağır saldırıda bulunulmuş, haysiyet ve şerefine dokunulmuş, aynı zamanda ticari itibar ve kazanç kaybına sebep olmuştur. Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.

Ömer Faruk ÖZÇELİK-Vekili
Av.Elife ÇETİNTAŞ”

 

Haber: Ö.YILMAZ

Diğer haberimiz: http://www.oncurtv.com/asayis/duzce-bu-olayla-calkalaniyor-h133823.html

Yorumlar (10)
avukat 2 yıl önce
Tarlaya imar yasak tarlayı almış mış meğer almamış. Almamış sa dolandırılmışlar demektir. açıklaması bu...
... 3 yıl önce
830 milyon tl lik satış yok peki 830 bin tl lik bir satış var mı ?
teknik. 3 yıl önce
Riv Rivvvvvvv.
Ww 3 yıl önce
Parayı iade et sadece laf
Aziziyeli 3 yıl önce
Bırak bu işleri avukat hanım,herif dolandırmış işte,daha neyi konuşuyorsun
Ekonomist 3 yıl önce
İmar izni cepte keklik sanılıyor.Onu da aldıktan sonra yatırımını yaparsın.Memlekette yasalar var akıl var nizam var hocalarım müteahhit ne kadar saglamda olsa serveti baglamissiniz.Maliye ve imar müfettişlerinin denetlemesi şart.
Ali Veli 3 yıl önce
"830 milyon bedel ile satış" konusunda da böyle bir satış yok demiyor avukat hanim "belirtilen rakamlarda satış yok" diyor. Yani ikinci dolandırma vakasını dolaylı olarak teyit ediyor miktarı o kadar değil diyor.
Tosun 3 yıl önce
Anladığım kadarıyla düzcenin tosuncuğu olacak bu çocuk
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18°
açık