banner851

banner614

EĞİTİM BİR-SEN’DEN KINAMA

Eğitim Bir-Sen Düzce Şubesi Başkanı Ömer Faruk Çelebi, İzmir’in Ödemiş İlçesi’nde bulunan bir lisede okul müdürünün öğrencisi tarafından tüfekle vurulmasına ateş püskürdü. Saldırıya uğrayan öğretmenlerin bu ülkenin geleceği olduğunu kaydeden Çelebi, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz2ın herhangi bir açıklama yapmamasını “sıkıntı” olarak nitelendirdi.

banner619
Yerel Haber 18.12.2017, 13:04 18.12.2017, 17:23
2504

Eğitim Bir-Sen Düzce Şubesi Başkanı Ömer Faruk Çelebi İzmir’in Ödemiş İlçesi Kaymakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Kökmen’in öğrencisi tarafından tüfekle vurularak katledilmesi olayına ilişkin bir basın açıklaması yaptı.


“Tüm eğitim camiası ve milletimizin başı sağ olsun”
Geleceğimizi hedef alan şiddeti lanetliyor ve yetkilileri tedbir almaya davet ediyoruz diyen Çelebi şöyle konuştu:

“Eğitimcileri hedef alan, hazin sonuçlara yol açan ve artarak devam eden şiddet sarmalı her bakımdan üzücü olduğu kadar düşündürücüdür. İzmir'in Ödemiş ilçesi Kaymakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Kökmen, maalesef öğrencisi tarafından tüfekle vurularak hayatını kaybetmiştir. Öğretmenimize Allah tan rahmet, kederli ailesine, tüm eğitim camiasına ve milletimize başsağlığı diliyoruz. Sebebi ne olursa olsun, iki lise öğrencisinin okul yöneticisine karşı öldürme kastıyla hareket etmesi, şiddetin sardığı noktanın en açık göstergesidir. Aynı gün Iğdır MEV Anadolu Lisesinde Müdür Başyardımcısı olarak görev yapan Yücel Düzci, saldırıya uğrayan öğrencilerini korumaya çalışırken, gözü dönmüş kişilerin sopalı, bıçaklı, muştalı saldırısına uğramış, ağır yaralı olarak hastanede tedavi altına alınmıştır. Yücel öğretmenimize acil şifalar diliyoruz.”

“Burada ciddi bir sıkıntı var”
Yaşanan acı olayın ardından Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın henüz bir açıklama yapmadığını kaydeden Çelebi, “Eğitimciye de sağlıkçıya da, imama da, memura da, vatandaşa da, kadına da, erkeğe de şiddete karşıyız. Aslında şiddetin şuna/buna yapılanı olmaz. Şiddetin her türlüsüne karşıyız. Ancak terör saldırıları sonucu şehit edilen Aybüke ve Necmettin öğretmenlerimizin acısı hala yüreklerimizi dağlarken, bundan üç gün önce öğrencisi tarafından pompalı tüfekle katledilen okul müdürü için Milli Eğitim Bakanı hâlâ ses vermemişse, kamuoyu ve basın ortak bir duruş göstermemiş, öğretmenin öğrencisinin kulağını çekmesi kadar olay gündem olmamışsa, burada ciddi bir sıkıntı var demektir.” diye konuştu.

“Saldırıya uğrayan, öldürülen hepimizin geleceği”
Çelebi son olarak, öğretmenleri hedef alan saldırıların son bulana kadar herkesi sorumluluk almaya davet ederek şu ifadelerde bulundu:
“Giderek artış gösteren, bazısı ağır yaralama bazısı da cinayetle neticelenen bu saldırılar karşısında öğretmenlerimiz kendilerini savunmasız hissetmekte, yetkililerden caydırıcı tedbirler, mesleğin itibarını artıracak politikalar beklemektedir. Eğitim Bir-Sen olarak, saldırılar sonucu hayatını kaybeden bütün öğretmenlerimize Allah’tan rahmet, saldırıya uğrayan bütün eğitim çalışanlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor; şiddete başvuranları kınıyor, yetkilileri gereken tedbirleri ivedilikle almaya ve kamuoyunu daha duyarlı davranmaya davet ediyoruz. Çünkü saldırıya uğrayan, öldürülen hepimizin geleceğidir.”HAber: Ö. YILMAZ

banner844
Yorumlar (25)
MEHMET 4 yıl önce
Bakanımıza laf söylemek size mi düştü.. siz kimsiniz..
selma 4 yıl önce
Eğitimçi dahil her türlü şiddete hayır elbette, ancak bu nedir bir tek kadın eğitimci yok fotoğrafta.
Onur 4 yıl önce
Eğitimcileri üzen kişiler arasında olacaksın sonra da kınama yapacaksın. Hadi oradan. Hadi oradan.
Sağlıkçı 4 yıl önce
Sağlık Senin sonradan başkan olan ve başkan olduğu günden bu güne kendine ve ekibindekilere koltuk peşinde koşan sonrasında da oturduğu koltukları dolduramayıp boşaltmak zorunda kalan başkanının orda ne işi vardır.Yine mi koltuk peşinde!!
Recai 4 yıl önce
Zorla listelere adam sokup insanları işinden edip ölüme terk edenler neleri kınıyor ölene allahtan rahmet dilerim
İsmail81 4 yıl önce
Düzce'de canını yaktığınız eğitimcilerin hesabını soracak olan Allah'a yemin olsun ki, Allah'ın gazabı sana ve etrafındaki yağcılara muhakkak ki hem bu dünyada hem de ahirette çok şiddetli olacaktır.
Düzceli Vel 4 yıl önce
Müdür veya öğretmen okulu sevdirmeli. Okuldan nefret ettirmemeli. Resimde bu şekilde olan müdürleri görünce şaşırdım. İlk önce aynaya bakın ve kendinizi düzeltin.
SENDİKA-CI 4 yıl önce
Arkadaşlar tepkiniz iyi güzel olmuş yerinde bir karar. Saygı duydum.
Ama biz sizleri sadece EBS olarak değilde diğer tüm sendikacılar ile el ele kol kola meydanlarda yürüyerek tepki göstermenizi isterdik.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın