banner851

banner955

Ekonomik Kriz ve Çin Malları Kunduracıları da etkiledi !

Düzce Kunduracılar Odası Başkanı Rasim Bekar ve Oda üyeleri Desob Başkanı Mustafa Kayıkçı'yı ziyaret ederek sektörlerinde yaşadıkları sorunları aktardılar.

Yerel Haber 17.11.2008, 16:34
194
Ekonomik Kriz ve Çin Malları Kunduracıları da etkiledi !
banner1032

Kunduracılar Odası Başkanı Rasim Bekar, sektörlerinde yaşadıkları sorunları anlatırken yaşanan mali kriz ile birlikte, sektörlerinde gittikçe artan Çin mallarının kendilerini büyük oranda etkilediğini söyledi. Ziyaret sırasında sektör olarak yaşadıkları tüm sorunlar hakkında Kakyıkçı'ya bilgiler veren Bekar, iç piyasada yaşanan ekonomik krizden etkilendiklerini söyledi. Ayakkabıcıların çin mallarını kullanmak kaldığını söyleyen Bekar ucuz olduğu için tercih edilen Çin mallarının ayakkabıcılar tarafından satıldığını, alım gücü olmayan vatandaşında bu mallara ilgi gösterdiğini belirtti.

Çin malları ve emitasyon mallarla ilgili çok sıkıntıları olduğunu söyleyen Bekar “Emitasyon ayakkabı gerçek deri değildir. Bunlar sağlık açısından da sakıncalıdır. Çin mallarının % 99'u ayaklar için iyi değil. İnsanlarımız bunları çok iyi bilerek almıyor ve aldıkları ayakkabılarında ömrü çok kısa oluyor dedi . Ayakkabıcıların da çin mallarından uzak durması gerektiğini söylen Bekar, ayrıca odaya kayıtlı olmayan ayakkabıcılarında odaya kayıtlarını yaptırmaları gerektiğini dile getirdi. Bekar, “ Belediye ile ortaklaşa çalışmalarımız var. Odaya kayıt olmayan ayakkabıcıların kayıt yaptırmalarını sağlayacağız, aksi takdirde yasa da meslekten mene kadar giden uygulama ve yaptırımlar var” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
14
kapalı