banner851

banner614

EL UZATAN YOK

12 Kasım depreminin yıldönümünde ilimizden prefabrik manzaraları. Kaynaşlı’da prefabrik bir evde yaşayan ailenin tam iki yıldır elektriği yok. Yaklaşık bin lira kadar para gerektiğini ancak bulamadıklarını söyleyen aile yardımseverlerden gelecek iyi bir haber bekliyor.

banner619
Yerel Haber 11.11.2012, 16:18
140
EL UZATAN YOK

Kaynaşlı Çele mahallesinde çocuklarından kalan prefabrik bir evde yaşamlarını sürdüren ailenin iddiaya göre iki yıldır elektriği yok. Üç çocuk annesi Nurhan Baş, eşinin bir işyerinde kahyalık yaptığını ,24 saatte kazandığı 30 lira paranın ancak mutfak masraflarına yettiğini ve çocuklarından kalan elektrik borcunu ödeyemediğini söyledi.

Kendilerine yardım etmeleri için bütün resmi dairelere başvurduğunu belirten Baş, aylık para yardımı ve kışlık yakacakları kömürü alabildiklerini ancak elektrik konusunda kimsenin kendilerine yardım etmediğini söyledi.

İki çocuğunun yurtta olduğunu belirten anne Nurhan Baş, bir çocuğunun da kendisiyle yaşadığını belirterek “benim üç çocuğum da okula gidiyor. Devletten aldığım parayla onları okutmaya çalışıyorum” şeklinde konuştu.

El fenerleri ve piknik tüpüne takılan bir aparatla ışık sağlayarak geçimlerini sağlayan aile yardım severlerden gelecek iyi haberi bekliyor.

HABER:Ş.ÇAKIR

Yorumlar (0)