banner851

banner614

ELEKTRİK KESİNTİLERİ BEZDİRDİ

Düzce'de sık sık yaşanan elektrik kesintileri günlük yaşamı olumsuz etkilmeye devam ediyor. Son olarak dün yaşanan elektrik akımındaki ani gidiş-gelişler yüzünden bir çok ev ve işyerinde elektronik cihazlar zarar gördü.

banner619
Yerel Haber 28.11.2016, 11:47 29.11.2016, 13:54
2519
ELEKTRİK KESİNTİLERİ BEZDİRDİ

Son dönemde sık meydana gelen elektrik kesintileri, Düzce'de sıkıntı yaratmaya devam ediyor. Elektrik dağıtımından sorumlu olan Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. (SEDAŞ) tarafından planlı olarak yapılan kesintilerin yanı sıra ani olarak yaşanan kesintiler yüzünden mağduriyet ortaya çıkıyor. Son olarak dün elektriklerin ani şekilde kesilip yeniden yüksek voltajlı gelmesinden dolayı bir çok elektronik eşyanın kullanılamaz hale geldiği öğrenildi.

Elektronik cihazlar kullanılamaz hale geldi

Elektrikli ev eşyalarının yanı sıra yoğun elekronik cihazların kullanıldığı eğitim kurumları başta olmak üzere bir çok işyerinde yüksek voltajın yarattığı yüklenme sonucunda cihazlar çalışamaz hale geldi. Özellikle şehir merkezinde sık zaman aralıkları ile yaşanan elektrik kesintilerine tepkili olan vatandaşlar, bu konuda bir açıklama yapılmadığı gerekçesiyle elektrik dağıtım firmasını eleştirdi. Eşyaları zarar gören işyeri sahipleri ve vatandaşlar, yaşanan olumsuzluklarla ilgili muhatap bulamadıklarını ifade ederek, hava şartlarının kesintiye neden olacak bir durumda olmamasına karşılık neden ani şekilde elektriklerin kesildiğini sorguladı ve yekililerden cevap istedi.

Öte yandan ani elektrik kesintileri ve ani voltaj değişimleri nedeniyle beyaz ve elektronik eşyaların bozulduğu Düzce'de "Dağıtım hatlarında altyapı eksikliği mi var?" sorusu da akılları kurcalıyor.

Yorumlar (9)
VATANDAS 5 yıl önce
BENİM BU YUZDEN BULAŞIK MAKINEM YANDI ETMEDİGİM BEDDUA KALMIYOR MAKINEMİ GORDUKÇE DUA EDİYOM İLGİLENMEDİLER BİLE NEYMİŞ ONLARDAN KAYNAKLANMAMIS
vatandaş 5 yıl önce
sedaş yapacağı kesintileri halka nasıl duyuruyor.Bu konuda halka bilgi verilmeli.
boşa konuşma 5 yıl önce
nsm sizin zamanınızı aç bak..millet kuyrukta ölüyordu.yağ kuyruğu,ekmek kuyruğu,elektrik zaten yoktu..daha sayayımmı.saysamda farketmez..ama yüzün kızarmaz..senin ağa babaların avrupaya kaçıyor..halen onları savunuyorsun ya..sana yazık.sanane milletin oyundan..hüllogu sen çek..bizi çok iyi biliriz..neyse.
Can . D 5 yıl önce
CÖZÜM ELETIRIK KABLOLARI YERIN ALTINA ALINMASI LAZIM YETERINCEDE KUVETLI TIRAFO VE ELETIRIK VERMELERI LAZIM CARE YERIN ALTINA ALIN DÜZCEMIZDE YERIN ALTINA ALINMADIK KABLO KALMASIN KASABASIYLA KÖYÜYLE AKCAKOCASIYLA HERYER YERIN ALTINA ALINSINKI SORUN CIKMASIN
Can . D 5 yıl önce
YETERYA HANGI CAGDA YASIYORUZ YETERSE YETER ADAMGIBI IS YAPIN BU CAGDA ELETIRIK KESINTISI YA ALIN ELETIRIK TELLERINI YERIN ALTINA BUNEYA HALA DIREKLERDE KABLOLAR BASKAN MILLET VEKILLERI SORUNLAR BELLI CÖZÜN ARTIK YAA
düzceli 5 yıl önce
Hakan Çelik bey nerdesin bu kadar kesinti olur mu ?
wampir 5 yıl önce
hizmet konusunda sedaş sınıfta kalmıştır.
nsm 5 yıl önce
yapacagi kari icin hic yatirim yapmayan sirketlerde suc. o sirketlere bu isi peskes ceken kim? tabii ki rantci akp. akp'yi secen kim? siz ak arkadaslar. o halde zirlamayin, hüllooog cekin. yakisiyor size.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın