banner851

banner614

ELEKTRİKÇİLER KONGRE ÖNCESİ BİR ARADA

Düzce Elektrikçiler Esnaf ve Sanatkarlar Odası, 17 Şubatta gerçekleşecek genel kurul öncesinde basın mensupları ile bir araya geldi. Oda Başkanı Serhat Geçtim yaptığı basın açıklaması ile genel kurul için tam kadro hazır olduklarını belirtti. Ayrıca maliyetinin çok yüksek olduğunu belirttiği elektrik proje çizimlerine ilişkin, “Elektrikçiler Odası proje çizmeyi bıraktığı an çok büyük rakamlarla proje çizilir” dedi.

banner619
Yerel Haber 30.01.2018, 12:47 30.01.2018, 17:09
1111

Düzce Elektrikçiler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Serhat Geçtim ve yönetim kurulu üyeleri 17 Şubat cumartesi günü gerçekleşmesi planlanan genel kurul öncesinde, Düzce’de bulunan bir restoranda düzenlenen kahvaltı organizasyonunda buluştu.

“Şuana kadar oy istemedik; biz onların gönüllerine girdik”
17 Şubat Cumartesi günü yapılacak olan genel kurul için tam kadro hazır olduklarını belirten Başkan Geçtim yaptığı basın açıklamasında şu ifadelerde bulundu:

“2018 yılı Düzce Elektrikçiler ve Elektronikçiler Odasının 17 Şubat Cumartesi günü Genel Kurulu var. Biz mevcut yönetim kadrosu olarak, 17 Şubatta yapılacak olan genel kurula tam kadro hazırız. Zaten yapmış olduğumuz görev süresince, bunu arkadaşlara anlatmaya çalıştık. Bundan sonraki süreçte de yine aynı şekilde aynı hızda üyelerimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Biz insanlardan şuana kadar oy istemedik. Biz onların gönüllerine girdiğimizden eminiz.”

“Elektrikçiler Odası proje çizmeyi bıraktığı an çok büyük rakamlarla proje çizilir”
Geçmiş yıllarda yaptıkları faaliyetleri aktarmasının ardından, önceden bir elektrikçinin 10 daire için imza yetkisi varken şu an 500 daireye kadar imza yetkisinin bulunduğunu kaydeden Geçtim, bunun büyük bir hizmet olduğunu ifade ederek şöyle konuştu:

Elektrik projeleri piyasada çok dağınık bir şekilde yüksek fiyatlara çizilirken, şuanda Düzce Elektrikçiler Odası’nda elektrik teknisyeni, teknikeri arkadaşlarımız üyelere yok pahasına diyebiliriz elektrik proje çizimi verilmektedir. Bu tabii tepkilere yol açtı daha önce. Çünkü piyasada proje çizenlerin işine bir anlamda taş koymuş olduk ama bizim burada amacımız para kazanmak değil. Odalar para kazanmaz, odalar ticaret yapmaz, eğer oda üyesine hizmet ediyorsa hizmet noktasında da biz kimseyi dinlemeyiz. Bu işe başlamadan önce benim kendi proje ofisim vardı. Ama bu görevi aldıktan sonra, kendi yapmış olduğum ofisi kapattım, tamamen hizmet anlamında Düzce Elektrikçiler Odası’nda son 8 yıldır elektrik projesi çizilmekte. Bu çok büyük bir hizmet. Düzce Elektrikçiler Odası proje çizmeyi bıraktığı an piyasada çok büyük rakamlarla proje çizilir.”

Haber: H. GÜRSOY

banner844
Yorumlar (10)
SERHAT GEÇTİM 4 yıl önce
Çok değerli okurlar, önceilkle biz 2010 yılında görevi devraldık. Şunu bilmenizi isterim bir Meslek odasını yapabileceği her şeyi imkanlar ölçüsünde yapmaya çalışıyoruz. Odayı hiç bir zaman ekmek kapısı olarak görmedik çok şükür. Hizmet noktasındada elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Allah şahidimizdir kimseyi kayırmadık, hiç kimseyi ayırmadık.Menfaat için asla kullanmadık kul hakkını gözeterek adil olmaya çalıştık. Allah'a emanet olun
elektrikçi 4 yıl önce
Krşınızda başka bir aday olmasa kongre öncesi çıkıp bi açıklama yapmazdınız.Bu bir nevi üyenizden oy isteme şekli.Kaç senedir gözle görülen bişey yok.Ramazanda verdiğiniz iftar yemeklerinin sponsorları var.Odadan üye için harcanan bişey yok.Paraları ne şekil harcıyorsunuz .Siz proje yapıyorsunuz o zaman terziler tamir-dikiş,berberler traş,tesisatçılar su projesi yapsınlar mesela.Adaletli olun.Sen üyeni düşünmüyorsun üyenin ekmeği ile oynuyorsun.Bal tutan parmağını yalar yapmayın lütfen
vatandaş 4 yıl önce
Başkan olayı sadece odada üyesine proje çizmekle hizmet verebileceği düşüncesinde.Sen odana kayıtlı olan olan üyenin ekmeği ile oynuyorsun.Elini vicdanına koy bakalım. Yaptığın iş adil mi?Şevki başkanın aldığı oda da hizmet veriyorsun.Taş üstüne taş koymadın.Ama unutmayınki bu dünyanın öbür tarafıda var.Burada yaptığın işlerle tavırlarlarla orada ne kadar ödüllendirileceksin? kimsenin ahını almayın .Bu arada oda da proje 8 yıldır değil kurulduğu günden beri çiziliyor.lütfen adil olun
esnaf 4 yıl önce
oda nedir oda baskanı yönetimi kimdir ne iş yaparlar esnafa ne faydaları var? bütün odalar kapatılsın kimse bişey kaybetmez. yöneticiler dışında
elektirikçi 4 yıl önce
oda şu anda depremden sonra tek adamla gidiyor kim hesap sordu ne kadar konut yapıldı elektrikçi olupta kim ne kadar mutlu ramazanda iftar yemegi arada bir fuar gezi ama ufacıcık eskilerin aldıgı oda odaya gelen işler malum kişilere korsan elektrikçiye ok.malulum cuma mesajları bu gunleri cok ararsınız.senin derdin benim derdimi asar çıkn biz bunu yaparız diye bugun cebinize ne koydunuz o yarın cok ararsınız.o artık gençlere bıraksın işleri birazda onlar kazansın.belki sizden kalan bütceyle
OSMAN ÇİÇEK 4 yıl önce
Yönetimimiz yapıcı eleştiriye her daim hazırdır eleştrilmekten korkmamak lazım biz korkmuyoruz daha çok eleştiri alalımki en doğru yönetimi gösterelim.Yeterki hakaret edilmesin.Şimdi sandık zamanı tabiki esnaf arkadaşlarımız en demokratik haklarını kullanacak . DÜZCE esnafımıza diğer illerimize TÜRKİYEMİZE tüm insanlığa hayırlı olsun.
SORUNLAR 4 yıl önce
1.SEKTORUNUZDE FIYAT IKTIDARSIZLIGI VAR
2.ODAYA KAYITLI OLMAYAN TASORENLERE IS SATMA IS VERME.
3.IS TAKIBINIZ YOK..
4.BIRBIRINIZE BAGLILIK YOK
5.DAHA SAYMADIGIMIZ BIR ÇOK SORUN
BU OLAY PROJE DOSYA OLAYI DEGIL BENCE ARANIZDA BIR SAVAŞ SECIM
SEÇİM ADİLMİ SİZCE 4 yıl önce
SAYIN ELEKTRIKCILER ODASI... ODANIZDA SAATCI FOTOGRAFCI CEP TELEFONCULAR UYENIZ. BUNLARIN AIDAT DISINDA ODANIZLA YAKINDAN BIR ALAKASI YOK. SECIM GERÇEKTEN ADIL OLACAKSA BU ELEKTRIKCILER ARASINDA OLMASI GEREKIR.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın