banner851

banner955

EMITT BAŞLADI

Bu yıl 23'sü gerçekleştirilen Doğu Akdeniz Uluslararası Seyahat ve Turizm Fuarı (EMITT) İstanbul Beylikdüzü’ndeki TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde başladı. Bu yıl MARKA işbirliğinde katılım gösteren Düzce'nin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtıldığı fuarda yöresel lezzetlerin başrolünde kabak yer aldı.

Yerel Haber 31.01.2019, 11:37 01.02.2019, 11:17
1253

Sadece Türk turizm sektörünün değil, dünya turizm sektörünün en büyük buluşma noktasından biri olan Doğu Akdeniz Uluslararası Seyahat ve Turizm Fuarı (EMITT) görkemli bir açılışla başladı.

31 Ocak-3 Şubat 2019 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde bu yıl 23.'sü gerçekleştirilen fuara Düzce, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) işbirliğinde katıldı.

 

Düzce, Bolu, Sakarya, Kocaeli ve Yalova'nın MARKA çatısı altında ortak stantla yer aldığı fuarda, tüm iller tanıtımda adeta birbirleriyle yarıştı.
Düzce Valiliği ve belediyelerin haftalar önce hazırlıklarına başladığı fuardaki stantlarda doğal ve tarihi zenginlikler ön plana çıkarıldı. Gözde turizm adreslerinden biri olan Gölyaka sınırlarındaki Efteni Gölü'nün maketiyle ziyaretçilerini karşılayan Düzce standında yöresel yiyecekler de yerini aldı. Bu yıl daha geniş kitlelere tanıtılması amacıyla festival dahi düzenlenen Düzce Kabağı yöresel lezzetlerin başrolünü kaptı. Çeşitli desenlerle göz dolduran Düzce kabakları arasında en dikkat çekeni sepet şekli verileni oldu.


 

EMITT'in açılışı dolayısıyla Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Elif Sezer Cebar ve Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin de sabahın erken saatlerinde fuar alanına geldi. Açılış töreni öncesi Düzce standını gezen Vali ve beraberindekiler ardından törenin yapılacağı salona geçti.

 

Açılış töreninin ardından katılımcılar fuar alanını gezdi. Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı ve komşu illerin valileri ziyaretçilerle bizzat ilgilendi. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT)'nda Düzce standı sunduğu görsel şölenle ilgi odağı oldu. Doğa güzellikleri ve Düzce Kabağı konseptli Düzce standına standa gün boyunca çok sayıda yerli ve yabancı misafir konuk oldu. Stant görevlileri Düzce ve ilçelerindeki turizm potansiyellerini broşür ve tanıtım kitapçıkları eşliğinde anlatırken, kente özgü lezzetlerden ikram etmeyi de ihmal etmedi. Yine Düzce ve Sakarya'da yoğun şekilde yaşayan Abhaz vatandaşların yöresel oyunları da izleyicilerden tam not aldı.

Dünyanın en büyük ve en önemli 5 fuarı arasında yer alan EMITT'e her yıl daha profesyonel hazırlanan Düzce'nin fuar sayesinde turizmine katkı ve bölgesine yatırımcı çekmesi bekleniyor.Haber: C.ÜSTÜNER

Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 

banner844
Yorumlar (10)
SÜLEYMAN METE 4 yıl önce
KONYA VE ERZİNCAN'DA ATÖLYELERDE DÜNYA STANDARTLARINDA LAZER KESİM MAKİNELERİ ÜRETİYORLAR...
KABAK DİYORUZ YA BİLİN İSTEDİM...
adamın teki 4 yıl önce
Kabak denilince akla Düzcemizin gelmesi niye birilerine batıyor?
Konsept 4 yıl önce
Turizm fuarında "Düzce kabağı konseptli stant " Sözün bittiği yer...
Kursat 4 yıl önce
Turizm yorenin doga tarih sanat ve sportif faaliyetlerinin tanitimidir amammmmm tanitimi uzman egitim mi turizmin icindw olanlar devlet ve ozel sektor bilincli sekilde yapmalidir
Anlayın artık 4 yıl önce
Düzce'nin tanıtımı kabağa kalmış. Halimizi durumun vehametini anlayın ve görün artık.
Mert 4 yıl önce
Akşamları soludugumuz zehirli havada doğal zenginliğimiz. Bi baca ve bi torba yerli kömürde götureydiniz..
Faruk 4 yıl önce
Şu meşhur kabağa 4 tekerlek takıp önüne de kazları bağlarsanız daha güzel olur.
kabak 4 yıl önce
kabakla turizmde şaha kalkarız artık yatırım yok siyasilerden vakıflara kadar turizm için hiçbir çaba yok gayret yok ahh düzcem vahh düzcemm
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19
açık