banner614

EN BÜYÜK BAYRAK BİZİM BAYRAK

banner619

Bayrak aşkı engel tanımıyor. İlerlemiş yaşına rağmen Türkiye'nin en büyük bayrağını Düzce Merkeze bağlı Pınarlar köyü'ne diken 94 yaşındaki adamın mutluluğu gözlerinden okunuyor..337,5 metre genişliğindeki Türk Bayrağını uzun mesafeden görmek mümkün...

banner846
Yerel Haber 17.09.2015, 10:52
5038
EN BÜYÜK BAYRAK BİZİM BAYRAK
banner844

94 yaşındaki Makine Yüksek Mühendisi Dr. Orhan Öcalgiray, emekliliğini geçirmek için yerleştiği Düzce’ye bugüne kadarki en büyük Türk Bayrağını dikti. Tam bir bayrak aşığı olan  Öcalgiray, 337,5 metre genişliğindeki Türk Bayrağını Merkeze bağlı Pınarlar Köyü’nde göndere çekilirken bizzat hazır bulundu.

Ülkemizin son zamanlarda geçirdiği zor günleri en içten hisseden insanlardan biri olan Öcalgiray’ın arabasındaki “ şehitler ölmez vatan bölünmez” yazısı dikkat çekti.

Ailesinden bugüne kadar bu vatan uğruna bir çok şehit toprağa verdiğini hatırlatan Öcalgiray, bu bayrağı yaptırma isteğini de şöyle açıkladı:

“ Ben Askeri bir ailenin şuanda hayatta kalan bir mensubuyum. İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Yüksek Mühendisiyim. 94 yaşındayım. Ailemden Çanakkale, Balkan ve İstiklal Harbinde 4 subay 3 er, şehadet olmuş bayrağa sarılı gitmiştir. Bu Bayrak Atatürk’ten bize emanettir. Bu yüzden Türkiye’ye dikilen en yüksek bayrağı dikmek istedik. Evimin her yeri bayraktır. Bu bayrağı burada yaşatmak için en büyünü yapmak istedim. Bayrak benim için mukaddestir.”

94 yaşındaki Makine Yüksek Mühendisi Dr. Orhan Öcalgiray’ın yaptırdığı dev bayrak Pınarlar Köyü’nde 60 metre yükseklikte dalgalanacak.

 

Yorumlar (9)
Nusret Himmetoğlu 6 yıl önce
Hangi Pınarlar köyü , HAMPİNAZ mı ?
Cevdet Yeşilyurt 6 yıl önce
senden Allah Razı olsun ilk duyduğumda radyoda tam anlayamamıştım nereye dikildiğini fakat DÜZCE değince şok oldum allahım sana uzun ömürler versin abin benim
Düzceli 6 yıl önce
BEYEFENDİ ALLAH UZUN ÖMÜR VERSİN.SENİ BELEDİYE BAŞKANI OLARAK GÖRMEK ÇOK İSTERDİM.
Akif 6 yıl önce
Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.
Vatansever amcamıza helal olsun...
helal dede 6 yıl önce
helal olsun dede sana allah sana saglık sıhat nasıp etsın.. ellerınden öpüyorum.
Bayrak 81 6 yıl önce
Bir yanlışlık olmalı, 337 metre bayrak olur mu?
İlker 6 yıl önce
Helal Olsun Dede Rabbim Sağlık sıhhat ve afiyetle yaşamayı nasip etsin inşAllah.
Saygı ve Selamlar.
Ben bile gururlandim 6 yıl önce
Sana helal olsun dede allah uzun uzun omurler versin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25°
parçalı az bulutlu