banner851

banner955

ENDİŞELERİNİ DİNLEDİLER

İYİ Parti İl Başkanı Ercan Katırcıoğlu, Merkez İlçe Başkanı Yunus Özay Er ve Boğaziçi Belde Başkanı Akif Koç, Akçakoca’ya bağlı Subaşı Köyü’ne yapılacak Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi konusunda endişeler taşıyan köylüleri dinledi. Kabalak Köyü’nde köylülerle bir araya gelen İYİ Parti İl Başkanı Ercan Katırcıoğlu, “Köylülerimizin endişeleri dinlenmeli ve ona göre hareket edilmeli.” dedi.

Yerel Haber 22.03.2018, 12:28 22.03.2018, 17:40
1081
banner1032

İyi Partililer, Akçakoca’ya bağlı Subaşı Köyü sınırları içerisine yapılacak olan Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi projesi ile ilgili sıkıntı ve talepleri yerinde dinlemek için Kabalak Köyü’ne gitti. İYİ Parti Düzce İl Başkanı Ercan Katırcıoğlu, Merkez İlçe Başkanı Yunus Özay Er, Boğaziçi Belde Başkanı Akif Koç ve yönetim kurulu üyeleri bazı endişeleri olan köylülerle bir araya geldi.

Köylüler endişelerini sıraladı
Köylüler, 560 dönüm arazi içinde 16 dönümlük bir alana kurulması planlanan merkezden duydukları tedirginliği İyi Parti heyetine aktardı. İçme suyunun kirlenmesinden ve arıcılık faaliyetlerinin ise zarar görmesinden çekindiklerini dile getiren köylüler, geçim kanyakları olan kestane toplama sırasında olası köpek saldırıları yaşanma ihtimaline de vurgu yaptı.

Bu tür nedenlerden dolayı bu tesisin köylerinin yakınına yapılmasını istemediklerini belirten köylüler, İYİ Parti’den kendilerine bu konuda destek olmalarını istedi.

“Köyde yaşayan insanlardan fikir alınması gerekir”

İYİ Parti İl Başkanı Ercan Katırcıoğlu ise şöyle konuştu:

“Bu tarz yatırımların yapılacağı alanda önce o alanlarda yaşayan insanlardan fikir alınması gerekir. Köylüye de danışılıp köylülerimizin endişeleri dinlenmeli ve ona göre hareket edilmeli. Köylülerimizin endişelerini de anlıyoruz. Kurumların köylülerle iletişime geçip, karşılıklı konuşarak köylülerimizin endişelerini gidermeleri gerekmektedir.”

Katırcıoğlu, konuyu İYİ Parti Genel Merkezi’ne ileteceklerini ve üst düzey bir katılım sağlanacağını da belirterek, köylülerin mağdur edilmesine izin vermeyeceklerinin altını çizdi.

Haber: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (6)
hecinlerli 5 yıl önce
yüzde 80 cıktı bizim orda ikdidar ..burda takip edin ilk secimde yüzde 85 cıkar ...padişahım cok yaşa
Bence gerek yok. 5 yıl önce
Kabalak bölgesini gidip dinlemek boşuna. iktidar yaptıkları bunları layık görmüş. İktidara tenkit yok.Muhalefetten ne hakla çare bekliyorlar. Yarın sizlerle alay ederler..
SEFA 5 yıl önce
yaptık oldu mantığı ile hareket ediyor bunlar hocam. sonra yanlış yatırım sil baştan
vatandas 5 yıl önce
Fırsat bu fırsat ne koparırsak o kar mantıkıyla chp + bunlar kuyruklar. He he yurdum insani işte. Burada mesele ne rehabilitasyon ne siyaset. Bazıları tarlalarını kurtarma derdinde
boğaziçi 5 yıl önce
Tebrik ederiz başkanım yanımızda olduğunuz için teşekkür ederiz.
Iti olmak için muhalefet 5 yıl önce
Muhalefetin halkın yanında olması güzel Düzce'nin sorunlarınıda gündemde tutulması lazım iktidardan hesap sorulmalı yapılanları yapılmayanları düzce kamuoyu bilmeli
18
parçalı bulutlu