banner851

banner614

ENGELLİ ÇALIŞANDAN DARP İDDİASI

banner619

Ünlü marketler zincirinin Düzce şubesinin engelli çalışanıYunus Zengin, TEZ-KOOP-İŞ Sendikası’na üye olduğu gerekçesiyle işverenin çeşitli hakaretlerine maruz kalarak darp edildiğini ileri sürdü. Zengin, “Kamera görüntüsü olmasın diye arkaya çektiler. Sırtıma ve göğsüme vurup, boğazımı sıktılar” dedi. Söz konusu marketin personel müdürü ise Zengin’in iddialarının gerçek dışı olduğunu ifade etti.

banner846
Yerel Haber 22.05.2017, 14:44 24.05.2017, 09:24
6334
banner844

2015 yılında ünlü marketler zincirinin Düzce’deki bir şubesinde engelli kadrosundan girerek çalışmaya başlayan Yunus Zengin darp edildiğini iddia etti.

İddiaya göre,Zengin olumsuz çalışma koşulları, hak ettiği mesai ücretlerini alamaması ve yıllık izin haklarının ödenmemesi nedeniyle TEZ-KOOP-İŞ Sendikası’na üye olduğunu belirtti. Sendikanın işyerine girmesini istemediğinden işveren tarafından istifa etmesi için ağır işlerde çalıştırılarak, hakarete maruz kaldığını öne süren Zengin, iki mağaza çalışanı tarafından dövüldüğünü iddia etti.

Yaşadığı olay üzerine işten ayrılarak şikayetçi olan ve hukuki süreç başlattığını kaydeden Zengin, kendisine yapılanın cezasız kalmasını istemediğini söyledi.

Zengin’i kullanıyorlar
Zengin’in iddiaları üzerine konunun muhatapları olan market çalışanları hakkında şubenin Personel Müdürü Hamza Bedirhanoğlu ise yaptığı açıklamada, yöneltilen suçlamaların doğru olmadığını ifade etti. Bedirhaoğlu, Zengin’in eski iki çalışanları tarafından kullanıldığını vurgulayarak, “Arkadaşımız maalesef yalan söylüyor. Çünkü bazı arkadaşları onu kullanmaya çalışıyorlar. Eğer böyle bir hadise varsa ki olmadığından eminim, ben o arkadaşlarıma çalışma barışını bozdukları için iş kanunun en ağır cezası neyse vermeye hazırım. Ama maalesef bu arkadaşımızın engelli durumundan yararlanıyorlar ve bize karşı kullanmaya çalışıyorlar” diye konuştu.

Ellerinden gelen her şeyi yaptılar bana
Engelli bir vatandaş olarak kendisinin yaşadığı sorunu başkalarının yaşamasını istemediğini aktaran Zengin, sendikaya girmesinin ardından yaşananları anlattı:

“Bu market benim sendikaya girdiğimi öğrenince işten attırmak için ellerinden gelen her şeyi yaptılar.İşten istifa etmem için ağır işler yaptırdılar. Depo arabasını falan indirtirdiler.”

Sırtıma ve göğsüme vurup boğazımı sıktılar
Zengin, mağaza şeflerinin aldıkları talimatı uygulayarak yıldırma çabasına girdiğini ileri sürerek “Sırtıma ve göğsüme vurup, boğazımı sıktılar” diyerek darp edildiğini dile getirdi.

Zengin,“Bana hem hakaret ettiler hem de darp ettiler.Çarşamba günü depo kamyonu geldi. Engelli olduğumdan dolayı gitmek istemediğim halde iki çalışan beni arkaya çektiler. ‘Kamera görüntüsü olmasın’ diye beni orada darp ettiler. Sırtıma ve göğsüme vurup boğazımı sıktılar”dedi.

Yaptırdıkları ağır işler yüzünden ayağım kötüye gidiyor
Darp edilen Yunus Zengin acı olayın ardından yaşanan süreci şöyle ifade etti:

“Beni darp etmelerinin ardından ilk olarak hastaneye gittim. Oradan darp raporu aldım. Sonra da Çatana Polis Karakolu’na gittim şikayetçi oldum. Soruşturma açıldı. Artık iş yargıda.”

Yorumlar (51)
Boş 4 yıl önce
Boş işler peşindesin vesselam
Bu yalanlara Kimse aldanmasın kanmasın diye yazma gereği duydum. Boş işlerle insanların ekmeği ile oynuyorsun.yazık
Yazık.
Okan,a cevap 4 yıl önce
1.Okan işin gücün yalan iftira bana isnat ettiğin
İftiralardan tek birini isbat edemezsin.
2.Medya burda diye meydan okuyan sendin şöhret peşindemisin nedir.
3.alem seni tanır benide,senin yaptığın etikmi
Birilerini kullanıp çamur atıyon.
Köksal cevap 5 4 yıl önce
Biliyoruz sonuc olarak Basina aciklarsam şöyle olur böyle olur tarzinda açiklama yapiyorsan madem acikla bizim Allahdan baska kimseden korkumuz yok yerim belli mekanim belli bi derdin varsa arayabilirsin burdan laf ebeline gerek yok.
Köksal cevap 4 4 yıl önce
Benim is problemim yok hammal olduk dan sonra herkez her yerde is var Allah şükür hayat yunus marketten ibaret değil ve bi insani nasil bezdiririm gibi abilerine sayginligi göstermek icin sağsola ariyarak ise almayin bunlari dedinizde.
Ķöksal cevap3 4 yıl önce
Müsteri demmişsin orda hakaret vs gibi bi durum yok olay oyle değil bu 1 ikinci olarak ozurlu arkadaşina hakaret demişsiniz hakaret değil bu da 2 ayriyetten zaten dava da o tutanağida sunmuslar buda yeni birşey değil sonuç olarak
Okan cevap 3 4 yıl önce
Okan hatırladınmı bi engelli çalışanda hakaret etmiştin.ve senden şikayetci olmuştu.bende savunmanı almıştım.onuda medyaya vermemi istermisin
Köksal 4 yıl önce
Hamd olsun bizim senin gibi iş kaygımız yok
BEKLE O ZAMAN SENİ HAKARET ETTİĞİN MÜŞRERNİN ELİNDEN NASIL KURTARDIĞIMIMI MEDYA VERSEM,POLİSİN ELİNDEN ALDIĞIMIMI.NASIL KURTARDIĞMIMI YAYINLATSAM.OVAKİT HERKESİN KİŞİLİK KALİTESİ ÇIKSIN ORTAYA.
Ķöksal cevap 2 4 yıl önce
Maddem idda ediyorsun elimde kamera kayitlari var buyrun basin burda hodri meydan benim kim olduğumuda gayet iyi biliyorsunuz ve son olarak seni işe alan abilerine sayginin böyle gösteriyorsan sen gerçekten kişilik erozyonuna uraşmisin.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın