banner851

banner614

ENGELLİLERE UMUT VERDİLER

banner619

Yığılca Kaymakamı Nuri Gezici, yardıma muhtaç olan engellileri yalnız bırakmadı. Engelliler için satın alınan 11 akülü sandalye sahiplerine dağıtıldı.

banner846
Yerel Haber 24.03.2012, 09:51
223
ENGELLİLERE UMUT VERDİLER
banner844

Yığılca’da, 2011 yılının Kasım ayında engelli vatandaşlar için, ihale ile satın alınan 11 adet akülü sandalye engelli vatandaşlara dağıtıldı. Konya’dan gelen akülü sandalyelerin dağıtımı için Yığılca Kapalı Spor Salonu önünde düzenlenen programa, Yığılca Kaymakamı Nuri Gezici, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Sait Cesur, İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Cevdet Aşkın, İlçe Müftüsü Hüseyin Akkaya, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı. Kaymakam Gezici, engelliler için hazırlanan projelerin akülü sandalye ile sınırlı kalmayacağını, engellilerin evlerine rahat gidip gelmelerini sağlamak için rampalar yapılacağını söyledi.

Gezici, “yardıma muhtaç engellilerimize ihale ile toplam 11 adet akülü tekerlekli sandalye alımı yaptık. 4 tanesi bir sivil toplum kuruluşu tarafından karşılandı. 1 tanesini ise il dışında bulunan bir iş adamı aldı. Hayırseverlerimize teşekkür ederim. Ayrıca projemiz burada bitmeyecek. Yığılca’da ki engellilerimizin evlerine rahat girip çıkabilmeleri için rampa yapma projemiz var” dedi. Akülü arabaları ile yaşamları daha  

Yorumlar (0)