banner851

banner614

ENGELLİYE İKİNCİ SINIF MUAMELE

Onlar vatandaşlık görevini yapmaya geldi, ancak yetkililer görevini yapmayınca mağdur oldular… engelli vatandaşlar oy kullanmaya geldikleri okullarda seçim sandıklarının zemin kat yerine üst katlarda olması nedeniyle güçlük yaşadılar…

banner619
Yerel Haber 30.03.2014, 14:52
243
ENGELLİYE İKİNCİ SINIF MUAMELE

Azmimilli Mahallesi’nde bedensel engelli genç kız, oy kullanmak için gittiği okulda kayıtlı olduğu sandığın üçüncü katta olması nedeniyle merdiven çıkamadığı için mağdur oldu.

 

 


Sabah saatlerinde bedensel engelli Nazlı Emiroğlu, babası ile birlikte oy kullanacağı Azmimilli İlk ve ortaokuluna geldi. Ancak okulda engelliler için rampa olmaması nedeniyle genç kız ikinci katta olan sandığına çıkamayarak oy kullanamadı. Genç kızın babası Selami Emiroğlu, ikinci kata çıkamayan kızı için sandık görevlisinin aşağıya inmesini ve oy işlemini bahçede gerçekleştirilmesini istedi.

 

 

Bunun mümkün olmadığı karşılığını alması baba Selami Emiroğlu’nu öfkelendirdi. Aynı okulda oy kullanan Düzce Milletvekili Fevai Arslan baba Emiroğlu’nu dinledi. İlgili yerlerle telefon görüşmesi yapan Arslan, bahçede oy kullanmanın yasal olmadığını aileye iletti.

 

 

 

Karga tulumba yukarı çıkarılıp indirilen genç kız ise “özgürlükten bahsediyorlar ancak benim özgürlüğümü engelliyorlar” şeklinde tepkisini ortaya koydu.

 

 

 

Haber;S.Kaşkır

banner844
Yorumlar (0)