banner851

banner614

‘ENGELSİZ KUAFÖR’ ENGELLİLERİN HİZMETİNDE

banner619

Düzce'de, yapılan hidrolik sistem sayesinde engellilerin tekerlekli sandalyeden inmeden tıraş olabildiği berber dükkanı hizmete açıldı.

banner846
Yerel Haber 31.10.2017, 15:16 31.10.2017, 16:35
1234
banner844

Açılışa katılan Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Düzce Alay Komutanı Albay Yılmaz Özdemir ve Beyazay Derneği Başkanı Lokman Ayva kurdele kesti.Komşusunun engelli çocuğu Eren için hazırladığı koltuk hakkında dükkan sahibi Serdar Gündüz'den bilgi alan Vali Dağlı ve beraberindekiler, koltuğun çalışma şeklinin ve bedensel engelli Eren Sevinç'in (17) tıraş oluşunu izledi.

Düzce Valisi Zülkif Dağlı, engellilerin düşünüldüğü projeyi çok beğendiklerini ifade ederek, "Arkadaşımız çok güzel bir çalışma yapmış, kendisini tebrik ediyoruz. Bu proje bu kadarla kalmayarak daha da geliştirilmelidir. Bizler de kendilerine destek olacağız. Engelli kardeşlerimizin ihtiyaçlarını daha kolay karşılaması için çalışmaların artması gerektiğini düşünüyorum." şeklinde konuştu.

Dükkan sahibi Serdar Gündüz, gazetecilere yaptığı açıklamada, örnek bir çalışma için uzun uğraşlar verdiğini söyledi.Engelli bireylerin tıraş olabilmesi için tüm kolaylıkların düşünülerek tasarım yapıldığını anlatan Gündüz, "Engelli kardeşlerimiz burada hem akülü arabalarında hem de yürüteçlerinden inmeden tıraş olabilecek. Daha önce engelli bireylerin kendi koltuklarından alınıp berber koltuğuna koyulmasının zahmetli olduğunu gördük. Bu zahmet hem engelli kardeşimize hem de ailesine zorluk oluyordu."

"Bir hayaldi, gerçekleştirdik" diyen Gündüz, "Biz de engelli kardeşlerimiz de aileleri de bu sistemden oldukça memnun oldu. Bu projeyi daha da geliştirmek istiyoruz. Engelli kardeşlerimizin buradaki tıraşından tarife üzerinden yüzde 50 indirim uyguluyoruz." diye konuştu.

Yorumlar (4)
TEYİPÇİ 4 yıl önce
HELAL OLSUN ALLAH İŞİNİ RAST GETİRSİN ABİM
rıdvan 4 yıl önce
Bu adam temiz kalpli güler yüzlü dürüst bir esnaf helâl olsun Adam gibi adam Allah bol kazanç versin projesi cok güzel
Ömer HIZEL. 4 yıl önce
Hayırlı uğurlu olsun, Allah utandırmasın, kazancın bol bereketli olsun...
101ci 4 yıl önce
Guzel bir calisma ve dusunce.Bir farkindalik olusturmak ve engelli kardeslerimizinde zorluk yasamadan tras olmasini saglamak tum is yerleri icin ornek bir davranis.Serdar abimizi tebrik eder hayirli olmasini dileriz.