banner851

banner614

ERKEN YEREL SEÇİM OLABİLİR!

banner619

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin çağrısıyla erkene alınan 24 Haziran Seçimleri'nin ardından, Cumhur İttifakı’nın bu kez erken yerel seçimler için kolları sıvadığı siyasi kulislerde tartışılırken, Düzce'de hem telaş hem de kıpırdanmalar başladı. Yeniden aday gösterilme umuduyla projelerden çok asfalt ve altyapıya ağırlık veren mevcut başkanlar kadar, AK Parti'nin önemli isimlerinin de gönlünde başkanlık yatıyor.

banner846
Yerel Haber 01.07.2018, 16:09 02.07.2018, 16:57
6879
ERKEN YEREL SEÇİM OLABİLİR!
banner844

Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği Seçimleri'nin ardından yerel seçimlerin de erkene alınabileceğine yönelik gelen sinyallerle Düzce'de hareketlenmeler başladı. Normal şartlarda 29 Mart 2019 tarihinde yapılacak seçimlerin 2018'nin son aylarına çekilebileceği konuşulurken, Düzce'de tümü AK Partili olan mevcut belediye başkanlarının yanı sıra yönetimden önemli isimlerin de gönlünde başkanlık yatıyor.

Başkan Ay, yerel yöneticiliği sevdi

Eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş'in istifası ile boşalan koltuğa belediye meclisinde yapılan seçimle oturan Dursun Ay'ın yakın çevresine başkanlığa devam etmek istediğini söylediği biliniyor. Bu doğrultuda, görevde olduğu yaklaşık 10 ay süresince vatandaş odaklı kararlara yoğunlaşan Başkan Ay, parkları müstecirden geri almak, bazı bölgelerde otopark ücretlerini düşürmek gibi halkın memnuniyetle karşılayacağı adımlar attı. Bunların yanı sıra eşi ile birlikte sosyal odaklı projelere de belediyenin ağırlık vermesi için gerekli tüm desteği verdi. Kendisinden önceki dönemden gelen projelerin bir çoğunu belediyeye gereksiz külfet olarak görerek iptal eden Başkan Ay'ın erkene çekilmesi muhtemel yerel seçimlerde bu kez aday gösterilerek partisinden seçilmek istediği dillendiriliyor.

İl Başkanı Keskin'in de gönlünde başkanlık var

AK Parti'de belediye başkanlığına aday adayı olması kuvvetli ihtimal olan bir diğer isim ise İl Başkanı Hikmet Keskin... 27. Dönem Milletvekilliği Seçimleri sürecinde aday adaylığı isteğine genel merkezde sıcak bakılmayınca başvuru yapmayan Keskin'in gözünü belediye seçimlerine çevirdiği de şimdiden dillendirilmeye başlandı. Her seçim döneminde "Partimiz bizim için neyi uygun görürse onu yaparız." söylemini yineleyen Keskin'in, gönlünde önemli bir koltuk olan Düzce Belediyesi Başkanlığı yattığı konuşulurken, bu kez başkanlık için kapıyı çalması halinde partinin bu duruma nasıl bakacağını zaman gösterecek.

Başkanlar telaşta!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da partililere 'Artık yerel seçimlere odaklanın!' talimatı vermesi ile "Seçim erkene alınabilir!" telaşı yaşayan mevcut belediye başkanları şu günlerde projelerden çok belediye ekiplerini sahaya indirerek, alt ve üst yapı çalışmalarına ağırlık veriyor. İlçe belediye başkanlarından 'dev proje' olarak lanse edilen bir çok yatırıma ilişkin 'İlçeyi şaha kaldıracak' yönünde açıklama gelse de başlayan bir çalışmaya dair gelen bir bilgi henüz yok!

Zorlu bir sınav olacak

Belediyelerin en çok eleştiri aldığı yol, su ve çevre düzenlemelerine yönelik eksikliklerini gidermeye çalışan il ve ilçe belediyeleri bu süreçte genel merkezden gelen yerel yönetimlerden sorumlu üst düzey partililere de brifing veriyor. AK Parti Genel Merkezi'nin 2014 Yerel Seçimleri'nde verilen sözlerle yapılan icraatları süzgeçten geçireceği bilinirken, bu durum tekrar başkan olmak isteyen yerel yöneticileri zorlu bir sınavın beklediğini gösteriyor.

Haber: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (87)
BAŞKAN 3 yıl önce
Oooo bak sen şimdi olacaklara herkes birbirinin yolsuzluğunu nasıl açığa çıkartacak
81 bozkurt 3 yıl önce
celal kasapoglu yada yusuf arslan tek tercıhımızdır...
saygılar...
ÖZCAN 3 yıl önce
AH DÜAZCEM AH VAY AĞLANACAK HALİMİZE.
Mekit 3 yıl önce
Keskin olursa asla
Fatih 3 yıl önce
Hizmet istiyorz basimiza kibirli ulasilamaz insanlardan biktik bundan sonra oylar kisiye partiye degil
yabancı 3 yıl önce
Bu zamana kadar AKP' li belediye başkanlarının yaptıkları ortada, bu sefer oylar MHP ye, nasıl olsa AKP li başkanlar Passat' dan Audiye terfi ettiler, birazda MHP liler binsin Audiye kim kazanırsa kazansın, kaybedecek olan Düzceli'ler
hgfdsa 3 yıl önce
KESKİN olursa oylar MHP ye gider.
Cevat 3 yıl önce
Tepki oyuyla piyangodan vekil çıkaran MHP yerelde kazanabileceğini zannetmesin MHP ye verilen oyu tekrar ak partiye vericez
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18°
açık