banner851

banner614

ESKİ BAŞKAN'IN ADI VERİLDİ

banner619

Akçakoca'da özellikle yaz aylarında yaşanan su sıkıntısını çözmek amacıyla 2013 yılının Ağustos ayında temeli atılan Sarıyayla İçme Suyu Barajı'na meclis kararıyla, AK Partili eski Belediye Başkanı Nazmi Çiloğlu'nun adı verildi.

banner846
Yerel Haber 23.05.2017, 12:55 23.05.2017, 17:02
4583
banner844
2004-2009 yılları arasında Akçakoca Belediye Başkanlığı koltuğunda oturan AK Parti'li eski Başkan Nazmi Çiloğlu'nun adı “Sarıyayla” olarak anılan ve hizmet vermek için gün sayan içme suyu barajına verildi.

Meclise gelen talepte Çiloğlu'nun barajın ilçeye kazandırılması için yoğun çaba harcadığı belirtildi. Meclis üyelerinin oylarıyla geçen isim önerisi ile Akçakoca’nın 100 bin nüfusuna yetecek su sorununu çözecek olan Sarıyayla Barajı'nın resmi adı Nazmi Çiloğlu Barajı oldu.

Konuya ilişkin belediyenin sosyal medya hesanından bir açıklama yayınlayan Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, “Nazmi Çiloğlu Barajı olarak meclis kararı aldığımız barajımızın devrini aldıktan sonra da ismini yazacağız inşallah.” ifadesini kullandı.

“Son teknolojiyle hizmet vermeye başlayacak”
Barajın tamamlandığını ve son teknik incelemenin de yapıldığını belirten Başkan Yemenici, son ve modern teknolojinin kullanıldığı barajda toplanan suyun çok kaliteli ve doğrudan içilebilir özellikte olduğunu belirtti. Yemenici, şöyle devam etti: “Afet gibi bir durum olmadığı sürece kolay kolay artık Akçakoca’da su kesilmeyecek. Tüm su depolarımızı cep telefonumuzdan görüntülü takip edeceğiz ve müdahale edeceğiz.”
Yorumlar (2)
AYDIN YILMAZ 4 yıl önce
Siyaset sahnesinin yüz akı olan bir ismin böylesine önemli bir projeye verilmesi isabetli ve yerinde bir karar olmuştur.
Helal olsun diyoruz, canı gönülden destekliyoruz.
Başka isim bulamadiniz ya 4 yıl önce
Aferin. Ak parti iyice oy kaybediyor. Hadi bakalim. Halk sizi de gomecek.