banner851

banner614

EVSİZ ADAMA YARDIM ELİNİ UZATTI

Türk Kızılay’ı yine yüz güldürmeye devam ediyor. Düzce'nin Akçakoca ilçesinde limanda teknelerde yaşamını sürdüren evsiz bir vatandaşa Türk Kızılayı prefabrike ev yardımında bulundu.

banner619
Yerel Haber 15.03.2019, 16:40 18.03.2019, 10:50
1910
EVSİZ ADAMA YARDIM ELİNİ UZATTI

Türk Kızılayı ekipleri, Akçakoca ilçesinin Melenağzı köyünde Vasfi Çolak'ın (55) evsiz olduğunu, yazın teknede kışın ise akrabalarında kaldığını tespit etti.
Ekipler, bunun üzerine yaptıkları çalışmayla Çolak'a prefabrike ev verdi.

Türk Kızılayı Akçakoca Şubesi Başkanı Özkan Öztürk, yaptığı açıklamada, ihtiyacı olan bir vatandaşa ev vermenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Gerekli yazışmaların yapıldığını belirten Öztürk, şunları kaydetti:

"Akçakoca ilçesinin Melenağzı köyünden Vasfi Çolak ağabeyimizin barınma ile alakalı ihtiyacı olduğu, Türk Kızılayı Akçakoca Şubemize bildirildi. Gerekli incelemeler ile birlikte kaymakamlık ve mütevelli heyetle birlikte yerinde inceleme yaptık. Gerekli yazışmaları Düzce şubemizden ve Türk Kızılayı Batı Karadeniz Afet Yönetim Merkezi ile yazışmalar sonucunda prefabrik ev talebini değerlendirdik. Yönetim Kurulumuzla birlikte onayını aldık. Onun neticesinde Vasfi ağabeyimize prefabrik evi bugün vermek nasip oldu."

Türk Kızılayı’nın her zaman yardıma muhtaç olanların yanında olduğunu vurgulayan Öztürk, evin iç malzemelerini de kaymakamlıkla tedarik edeceklerini dile getirdi.

Haber: S.ŞEN/AKÇAKOCA

banner844
Yorumlar (5)
Cafer 3 yıl önce
Bu Abimiz madem yazın teknelerde kışın Akrabalarında kalıyordu Köy Muhtarının veya Aza Heyetinindemi haberi yoktuda bu zamana kadar kaymakamlıkla ve gerekli kurumlarla görüşme zahmetinde bulunmadılar ayıp ayıp
Demekki 3 yıl önce
Muhtar köyde mülki amirdir calismiyorsa değiştirin aha secim var demokrasi var atmayın oy
İyi sagolunds 3 yıl önce
Arkadas elimize sağlıkta yaw paslı kirli boyalisi yokmuydu elde kalmis yollamışlar fakirmi kizilay
Vatandaş 3 yıl önce
Arkadaş her yapılan çalışmayı sabote edici yorum yapmak zorunda mısınız ? Ellerine sağlık paslı ya da passız ne fark eder ki..
ağa mahallesi 3 yıl önce
BURADAN YETKİLİLERE SESLENİYORUM AZİZİYE MEZARLIĞININ TAM KARŞI SOKAĞINDA DA ROMAN KARDEŞLERİMİZ VAR İSİMSİZ SON SOKAK BURADA DA BARAKADA ÇADIRDA YAŞIYORLAR BU KİMSELEREDE ALLAH İÇİN BİRER KONTEYNIR VERİNİZ