banner851

banner955

EYLEMLER AKÇAKOCA’DA DA YAPILDI

İçişleri Bakanlığı’nın talimatıyla hayata geçirilen ve 81 ilde eş zamanlı olarak “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla yapılan eylemler Akçakoca’da da uygulandı.

Yerel Haber 06.02.2019, 14:26 07.02.2019, 18:24
1074
EYLEMLER AKÇAKOCA’DA DA YAPILDI
banner1032

İlçenin 5 farklı noktasında yapılan uygulamada, yaya ve sürücülere polis ekipleri tarafından bilgilendirme broşürü dağıtıldı.“Vatandaşlarımızın da bu uygulamaya destek vereceğini umut ediyorum”
Konuyla ilgili Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk, gazetecilere yaptığı açıklamada, “İçişleri Bakanlığımızca 2019 yılı trafikte yaya önceliği trafik yılı olarak kabul edildi. Bu anlamda bugün tüm Türkiye’de Vali ve Kaymakamlığımız önderliğinde STK ve belediyeler ile şehrin işlet yerlerinde ve okul geçitlerinde olmak üzere emniyet ve jandarma trafik ekiplerimizce ortaklaşa uygulama yapıldı. Vatandaşlarımızın da bu uygulamaya destek vereceğini umut ediyorum” dedi“Bugün itibari ile başladı”
Akçakoca Trafik Komiser Yardımcısı Ekrem Özen ise, “Yaya geçitlerine gelirken, yaklaşırken sürücülerin yavaşça ilerlemesi gerekir. Yaya yoksa hızlarını azaltıp geçmeleri gerekir. Bugün itibariyle Akçakoca’nın 5 farklı yerinde uygulamamız devam etmektedir. Öğrencilerimize de bu konu hakkında gerekli eğitimleri vermeye de başlayacağız”  ifadesini kullandı.

Haber: S.ŞEN/Akçakoca


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 

Yorumlar (4)
sakın ha!!! 4 yıl önce
Vllahi yaya geçidinde ezerler adamı...Güvenmeyin ,sağa sola bakın araç yoksa geçin..yoksa yavaşlamaz ezerler adamı..canınızdan olursunuz..
Varsayalım ismail 4 yıl önce
Bir çok yaya kaza geçirecek.
Sakın 4 yıl önce
Yol benim diye yaya geçitine kontrolsüz çıkmayın.Düzcemizde çoğu yaya geçidi ışıklarla yönetilmiyor dikkat...
Serdar gürler 4 yıl önce
İlk önce eğitim sonra öncelik yoksa farketmiyor toplumu yozlaştırdıktan sonra bir kereyle birşey olmaz zihniyeti kişiler önce düz yolda yürümeyi
14
parçalı bulutlu