banner851

banner955

FAŞİST VE IRKÇI KARARLARI KAMUOYUNU AYAĞA KALDIRDI

Göreve gelir gelmez iç savaştan kaçmak için yurdunu terk edip ülkemize sığınan Suriyeliler’e yapılan yardımları jet hızıyla kesen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, şimdi de her insanın en temel ihtiyaçlarından olan suyu yabancı uyruklulara 10 kat pahalı satmak için ayrıştırıcı ve ırkçı bir uygulama başlattığını duyurdu. Bolu’ya yaptığı ve yapacağı hizmetler yerine sürekli yabancı karşıtı ırkçı ve faşist söylemleri ve uygulamalarıyla gündeme gelen CHP’li Özcan vicdana sığmayan insan haklarına aykırı kararını, “Ben artık sıkıldım. Arkadaş yardımı kesiyorsun gitmiyor, iş yeri ruhsatı vermiyorum diyorsun gitmiyorlar. Bundan sonra biz yeni önlemler almaya karar verdik.” sözleriyle savundu.

Yerel Haber 26.07.2021, 19:25 27.07.2021, 17:57
3196
banner986

Adı yaptığı ve yapacağı hizmetler yerine sürekli aşırı söylemlerle anılan CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, göreve gelir gelmez iç savaştan kaçmak için yurdunu terk edip ülkemize sığınan Suriyeliler’e yapılan yardımları jet hızıyla kesmişti. Özcan, ‘Bolu’ya ne hizmet yapabilirim?’ diye düşünmek yerine yine mazlum sığınmacılara sardı. Özcan, şimdi de en temel insan hakkı olan suyu ayrıştırıcı bir şekilde yabancı uyruklulara 10 kat pahalı satacaklarını açıkladı.

Bugün Bolu Belediyesi’nde ‘mülteci’ konulu bir basın açıklaması düzenleyen Özcan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “İnşallah iktidar olursak Türkiye’deki göçmenleri ülkelerine geri göndereceğiz” sözlerini hatırlatarak, “Bolu’da görüyorsunuz, Iraklılar var Suriyeliler var bunlar kimden kaçmışlar o bile belli değil. Şimdi bir de bunun üzerine Afganistanlılar var. Büyük bir göç dalgası başladı. Afganistan-Türkiye arası 3000 kilometre. Dolayısıyla bu kadar mesafeyi bir insanın yürüyerek gelebilmesi mümkün değil. Dolayısıyla bu göçmenler organize bir şekilde İran sınırına getiriliyor birileri tarafından ve Türkiye’ye geçmeleri sağlanıyor. Şuana kadar kaç bin göçmen her gün geliyor bilen yok. Görüntülerde görüyoruz akın akın her gün gelmeye devam ediyorlar” dedi.

 SURİYELİLER’E YAPILAN YARDIMI KESTİĞİNİ GURURLA ANLATTI

Seçim vaadi olarak verdiği ‘yabancı uyrukluklara yardımı kesme’ sözünü yerine getirdiğini göğsünü gere gere anlatan Özcan, “Bu misafirlik çok uzadı. Hep söylüyorum. Senin ülkende savaş varsa kardeşim, sen bayramda ülkene nasıl gidiyorsun? 2 ay kalıyorsun geliyorsun. Sen nereye gidiyorsun? Diyen yok sen niye geri geliyorsun? Diyen yok 10 yıl oldu artık şu anda Türkiye nüfusunun yaklaşık 8 milyonu göçmen bunu görmemiz lazım. Bu yabancı düşmanlığı değil, bu ırkçılık hiç değil. Şu anda Irak’ta savaş var mı? Yok. Peki, Iraklılar hangi gerekçeyle burada kalıyor? Suriyeliler hangi gerekçe ile kalıyor? Bunları bilen yok bunlar bize açıklanmıyor” ifadelerini kullandı.

“BEN SIKILDIM. NE YAPSAK GİTMİYORLAR”

Yabancı uyruklu kim varsa su fiyatlarına ve katı atık ücretlerine bazı kalemlerde 10 kat zam yapacağını belirten Başkan Özcan, “Gelene kucak açıyoruz, ben anlamış değilim. Yabancı uyruklularla ilgili çok büyük imtiyazlar var. Osmanlı bunları bunlara çok büyük imtiyazlar vermiş.  Şimdi bizim Suriyelilerin de öyle, göçmenler de öyle. Şu anda ikinci göç dalgasıyla ilgili Avrupa birliği ile pazarlıklar dönüyor. Onlar da yakında ortaya çıkar. Ama ben artık sıkıldım. Arkadaş yardımı kesiyorsun gitmiyor, iş yeri ruhsatı vermiyorum diyorsun gitmiyorlar. Bundan sonra biz yeni önlemler almaya karar verdik.” diyerek insanım diyen hiç kimsenin kabul edemeyeceği ayrıştırıcı kararını açıkladı.

“YABANCIYA SU 10 KAT ZAMLANACAK”

Zor şartlar altında yaşayan sığınmacılara su fiyatını 10 katına çıkaracağını açıklayan Özcan, “Yabancı uyruklu kim varsa abone, su fiyatlarına, katı atık ücretlerine başta olmak üzere, bazı kalemlere 10 kat zam yapacağız. Türk vatandaşı ile yabancı uyruklu vatandaş aynı fiyattan su kullanamayacak.  10 kat suya, 10 kat katı atık ücretine zam yapacağız” şeklinde konuştu.

CHP’li Özcan’ın bu açıklamalarına insan hakları örgütleri ayağa kalktı. Özcan’ın akıl almaz adımlarına tepki gösterilirken mazlum Suriyeliler üzerinden siyaset yaparak onlara adeta eziyet etmek için getirilen faşist ve ırkçı uygulamalardan bir an önce vazgeçmesi istendi.

banner844
Yorumlar (107)
Hep kuru sıkı 1 yıl önce
Bitane yazdığı nı destekleyen varmı bıktık mültecilerden alın evinizde bakin
murteza yılmaz 1 yıl önce
sevgili öncü ve arap ve afganseverler, derdiniz müslümana yardımsa uygur türkleri var onlara açalım sınırlarımızı, ben hiç gocunmam adamlar hem müslüman hem türk. ama açamayız di mi? çin kızar di mi? dünya reisimiz yapamaz di mi?
Ahmet Y 1 yıl önce
Helal olsun tanju başkana keşke düzcemizinde böyle bir başkanı olsa kendi halkını suriyelilerden daha üstün görse ama nerdeee sizin mazlum dediğiniz o suriyeliler ramazan ayında alkol içerek geziyordu gözlerimle gördüm inşAllah en kısa zamanda güzel ülkemizde bir tanesi bile kalmaz
ENGİN VATANSEVER 1 yıl önce
başkan çok haklı, misafirliğin tadı kaçtı artık, öncü sende şu haberlere bi yanlı yorum yapmasan olmaz, öncü tv olarak o kadar çok düşünüyorsan mazlum göçmenleri bugüne kadar şirketinde kaç kışıye ekmek verdin acaba, göçmen olarak
SALDA GÖLÜNDEKİ NARGİLECİ 1 yıl önce
ÇOOK İYİ YAPMIŞ..SEN HİÇ ÖMRÜNDE GÖRDÜNMÜ ASGARİ ÜCRETLİYİ SALDA GÖLÜNDE..MALAK GİBİ YATMIŞ ÇAMURA ÖBÜRÜDE NARGİLESİNİ TÜTTÜRÜYODU ÇOK MAZLUMLAR...
DİRENÇÇÇÇÇ 1 yıl önce
ÇOOKKK GÜZEL DEMŞ...AĞZINA SAĞLIK..OTOYOLA KAÇAK GİRSEN CEZA KESERLER ÜLKEYE KAÇAK GİRENE MAAŞ BAĞLIYORLAR..NEREDEYSE KOYUNLARINDA BESLEYECEK VATAN SATICILARI
YENER YETERE CVP 1 yıl önce
ÖYLE ŞEREFSİZ MÜSLÜMANLARA AÇIK DEĞİL..BABANIN MALIDA DEĞİL..SEN SURİYEYE GİT SAVAŞ...SENİN TÜRK OLMADIĞIN BELLİ DEVE ÇOBANI..TÜRKLER ÖYLE HERKESE KAPI AÇMAZ...KAN VERDİ CAN VERDİ..SEN NEYİNİ VERDİN LAN...
Dzc 1 yıl önce
Başkan doğru yoldasın
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
23
açık