banner851

banner614

Festival coşkusu 2. günde devam etti !

13. Parlayan Kent Akçakoca Kültür ve Sanat Festivali’nin ikinci günü de vatandaşlardan büyük ilgi gördü.

banner619
Yerel Haber 26.07.2009, 00:22
210
Festival coşkusu 2. günde devam etti !

13. Parlayan Kent Akçakoca Kültür ve Sanat Festivali’nin ikinci günü de vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Festivalin ikinci günü önce Anfi tiyatroda tek kişilik oyunu ile Sunay Akın sevenleri ile buluştu.
Akın, bakmak ile görmek arasındaki farktan, eski haritalardan, eski haritaların okunmasından ve Türk milletinin okumayı sevmemesinden bahsetti. Verdiği tarihi bilgiler ile geçmişten günümüze köprüler kuran Akın, Abdülmecit’in köleliği kaldıran ilk Dünya liderlerinden biri olduğunu söyledi ve bu gösterisiyle izleyenleri kendi içlerine unutulmaz bir yolculuğa davet etti
Ardından Festival konserleri kapsamında sahneye Jazz’ın dünyaca ünlü ismi Larry O'Neil çıktı. Üzerinde Michael Jackson baskılı t-shirt ile sahneye çıkan O’Neil, festivali izlemeye gelenlere unutulmaz bir Jazz konseri verdi.
Dünyaca ünlü müzisyenlerle çalışmış New Jersey doğumlu Larry O'Neill jazz, blues, ryhtm&blues, pop, reggea tarzında eşsiz parçalarıyla dinleyenlerini büyüleme konusunda usta bir isim olduğunu Akçakoca’da bir kez daha kanıtladı. Konserinde kendisine eşlik edenlerin performansından etkilenen O’Neil bir ara sahneden inerek seyircilerin yanına gitti.
Seyircileri coşturmayı iyi bilen O’Neil Türkçe Sizi Seviyorum diyerek konserine son verdi.
Festivalin ikinci günü son olarak sahneye Karadenizli Sanatçı Volkan Konak çıktı Hayranları ile Akçakoca’da buluşan ünlü sanatçı seslendirdiği türkülerle utunulmaz bir gece yaşattı.
Karadenizin zengin ezgilerini Akçakoca’ya taşıyan Konak, gece boyu söylediği türkülerle izleyenleri mest etti.
Festivalin ikinci günü ilk gün olduğu gibi yine havai fişek gösterisi ile son buldu.

Yorumlar (0)