banner851

banner955

FESTİVALİN İKİNCİSİ YOLDA!

Kırkpınar Başpehlivanları Recep Kara, Serhat Balcı ve Kenan Şimşek konferans için geldikleri Yığılca’da Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit’i makamında ziyaret etti. Ziyarette, Yığılca Güreş Derneği tarafından ilk kez 2016 yılında düzenlenen Yığılca Yağlı Güreş Festivali’nin devamı niteliğinde bir organizasyon gerçekleştirilmesi gündeme geldi.

Yerel Haber 19.02.2018, 15:32 20.02.2018, 16:56
1634
banner1032

Yığılca İmam-Hatip Lisesi'nde konferans vermek amacıyla bugün Yığılca'ya gelen Kırkpınar Başpehlivanları Recep Kara, Serhat Balcı ve Kenan Şimşek konferansın ardından Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit'i ziyaret etti. Başkan Yiğit’in makamında gerçekleşen ziyarette, sohbetin ağırlıklı olarak konusu 2018 yılında Yığılca Yağlı Güreşleri’nin gerçekleştirilmesi, ilçede yağlı güreş ve minder güreşi sporunun yaygınlaştırılması ve gençlerin bu sporlara ilgisinin nasıl arttırılacağı konuları oldu.

“Yağlı güreşi ilçemizde destekliyoruz”
Ziyaret hakkında değerlendirmede bulunan Başkan Yiğit; "Tarihi Kırkpınar'ın önemli güreşçilerinden olan Recep Kara, Serhat Balcı ve Kenan Şimşek gibi başpehlivanlarımızı ilçemizde misafir etmek bizim için gurur kaynağı. Yığılca gibi tarihi Selçuklular’a kadar uzanan bir ilçenin güreş sporuna verdiği değeri ve duyduğu heyecanı tarif etmek zor. Göreve geldiğimiz 2014 yılından beri ilçemizde yürüttüğümüz birçok projede olduğu gibi spor alanında da yağlı güreşi ilçemizde desteklemeye var gücümüzle çalışıyoruz. Bu kapsamda gençlerimizi maddi ve manevi anlamda her daim destekledik, desteklemeye devam ediyoruz.” dedi.

“Yığılca halkı yağlı güreş sporuna aşık”
Yığılca’da güreş sporuna karşı farkındalığı arttırmak için ne gibi çalışmalar yapabileceği konusunda başpehlivanlarla istişarede bulunduklarını belirten Başkan Yiğit, şöyle devam etti: “Gençlerimizi bu spora nasıl yönlendirebiliriz, onlara olan desteği nasıl arttırabiliriz bunları konuştuk. Yığılca halkı yağlı güreş sporuna aşık. Halkımız için de bir güreş organizasyonu gerçekleştirmeyi 2018 yılı için düşünüyoruz. Bunu da başpehlivanlarımız ile istişare ettik. Sağ olsunlar gereken her konuda yardımcı olacaklarının sözünü aldık. Bizlerde Yığılca Belediyesi olarak üzerimize düşenin fazlasını yapmaya hazır olduğumuzu bildirdik.”

Haber: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (6)
pehlıvan 5 yıl önce
muzaffer baskanım sana her sey yakısır ben o 2016 gureslerını tertıp komıtesındeydım muzaffer baskan ın katkısı olmasaydık rezıl olmustuk salya suk akıtarak baskana saldırmayın adam olunda adam gıbı konusun l
YIĞILCALI 5 yıl önce
SEÇİM YAKLAŞIRKEN. SEÇİMLERİ BUNUN İÇİN SEVİYORUM BİZ AKILLARA GELİYORUZ.
MIGHTY 5 yıl önce
Yığılca'dan böyle haberleri gördükçe keşke Yığılcalı olsaydim diyorum.
Mert 5 yıl önce
Yakışır başkanım
yığılcalı 5 yıl önce
geçen sene yapılan güreş organizasyonu sırasında başkanın yaptığı numaraları unutmadık.AĞALIK için vermediği parayı önce yatırsın.sonra resim çektirsin.
Ahmet 5 yıl önce
helallllllllllllll!
18
kapalı