banner851

banner614

FİYATLAR DÜŞECEK

banner619

Balık sürülerinin Marmara Denizi’nden Karadeniz’e geçtiği dönem olarak bilinen “balık fırtınası” yarından itibaren başlıyor. Balık bolluğunun olduğu bu dönemde hem balıkçının hem de fiyatıyla balık severlerin yüzlerinin gülmesi bekleniyor.

banner846
Yerel Haber 26.10.2017, 14:16 28.10.2017, 11:05
2230
banner844

Karadenizli balıkçıların dört gözle beklediği “balık fırtınası” geldi çattı. 1 Eylül itibariyle “Vira Bismillah” diyerek denize açılan Karadenizli balıkçılar,27 Ekim’de yaşanması beklenen “balık fırtınası” ile ceplerini doldurmayı planlıyor.

Geçimini balık avlayarak sağlayan Akçakocalı balıkçılar av yasağının sona ermesinden bu yana açık denizlere attıkları ağlardan az miktarda avla geri dönüyor. Trol balıklarının Marmara Deniz’inden Karadeniz’e geçtiği dönem olan ekim ayı sonunu bekleyen balıkçılar limanda ağlarını tamir etti. Balık bereketinin olduğu bu dönemden ümitli olduğunu dile getiren balıkçılar denize açılıp ağlarını atmak için 27 Ekim (yarın) gününü bekliyor.

Balığın çoğalması ile balıkçılarının yüzleri gülecekken, fiyatların düşmesini fırsat bilerek evlerine balık götürebilecek vatandaşların da cebi yanmayacak.

Haber: Ö. YILMAZ
Yorumlar (5)
düzceli 4 yıl önce
Akçakocada balık fiyatı düşmez. Akçakocada yaşayan bir düzceli olarak söylüyorum. düzcede yaşayanlar düzcenin değerini bereketini bilsin..
Uyu duzceli uyu 4 yıl önce
Duzce esnafi varken ucuza balik anca hayal
balıkçı 4 yıl önce
akçakocada bu sene felaket var , balık yok , tutulmayacak balıkları tutarlarsa yakında çocuklarımıza balık yediremicez.. devlet acil önlem almalı .. balık avı ticareti nesiller korunarak doğa korunarak yapılmalı
Hk 4 yıl önce
Deniz yanıbaşımızda ama balığı pahalı yiyen bir iliz Çankırı Çorum tokat yöresi daha ucuza ve daha kalıteli balık yiyor Samsun'dan geliyor oralarda ama Düzce'den ucuz ve LEZZETLİ
Yuri 4 yıl önce
Tavada mısır unuyla güzel olur.