banner851

banner614

FİYATLAR DÜŞTÜ MÜ?

banner619

1 Eylül’de av yasağının kalkmasıyla 'Vira Bismillah' diyen balıkçıların yüzü yeni yeni gülmeye başladı. Şu günlerde Karadeniz'de yaşanan palamut bereketi tezgahları şenlendirdi. Şimdi cep yakan fiyatların düşmesini bekleniyor.

banner846
Yerel Haber 01.10.2017, 16:49 01.10.2017, 18:07
2575
banner844

Balık azlığı nedeniyle sezona iyi bir başlangıç yapamayan Akçakocalı balıkçıların yüzü palamut bolluğu ile güldü. Yasağın kalktığı ilk günlerde büyük umutlarla denize açılan balıkçılar, avdan az miktarla balıkla dönünce, fiyatlar da cep yaktı.

Tezgahlarda fiyatların yüksek olması yüzünden ne balıkseverler istediği gibi balık alabildi ne de balıkçılar umdukları satışları yapabildi. Sezonun ilk günlerinde hamsinin kilosunun 20 TL'ye kadar yükselmesi 'Fiyatlar ne zaman düşecek?' serzenişine neden oldu.

Ancak son günlerde yaşanan palamut bereketi hem balıkçıların hem de vatandaşın yüzünü güldürdü. Akçakoca Limanı'ndan Karadeniz'e açılan balıkçılar, bol palamutla dönmeye başladı.

Balıkçı tezgâhlarını dolduran palamutta yaşanan bolluğun fiyatlara da yansıyacağını belirten balıkçılar, sezondan yeni yeni verim almaya başladıklarını dile getirdi.

Şu günlerde Düzce'deki balık tezgahlarında hamsinin kilosu 15 TL'den , palamutun tanesi ise 10 TL'den satışa sunuluyor. Levrek ve çipura da 15 TL'den tezgahlarda alıcısını bekliyor.

Haber: C. ÜSTÜNER

 

Yorumlar (4)
aahhhh hamsi ahhhh 4 yıl önce
geçen sene iki sefer hamsi alabildim, bu sene yine balıksız kalacağız anlaşıldı, işin kötüsü iç sularda da filecilerin yüzünden balık kalmamış,
balık sever 4 yıl önce
Birkaç yerde satılan balık artık tekelleşmiş gibi, esnaf şımarık (balığı temizlemiyor bile, almazsan alma diyor). Hal böyle olunca balık da pahalı. Pahalı ve müşteriye saygı olmayınca balık yeme kültürü de oluşmamış.
10 TL NİN ALTINA DÜŞMEZZZ 4 yıl önce
DENİZ KENARINDA YAŞIYORUZ AMA BALIĞI PAHALI YİYORUZ, ASLA 10 TL NİN ALTINA DÜŞMEZ, GENE BALIKSIZ KALACAZ ANLAŞILAN BU NASIL İŞ
Düzceli 4 yıl önce
Akçakoca da yaşayan bir düzceli olarak balık ne kadar artarsa artsın akçakocada fiyat düşmez. akçakocalı balığı çürütür atar düşük fiyata vermez. Yine düzce pazarından balık alacağım. bu da böyle biline..