banner851

banner614

GARAJLARIN KAPATILMASI AYAKLANDIRDI

Uzun yıllardır Düzce'nin kavuşmayı beklediği yeni terminale taşınma süreci güle oynaya değil, aksine tepkiye sahne oluyor. Son olarak şehir içindeki mevcut belde ve köy garajlarını kapatma işlemi uygulayan Düzce Belediyesi zabıta ekipleri ile Aydınpınar ve Küçüksü garajlarında faaliyet gösteren şoförler karşı karşıya geldi. Şoförler ve garaj esnafı, mağdur edildikleri iddiasıyla karara tepki gösterdi.

banner619
Yerel Haber 01.11.2016, 10:58 01.11.2016, 12:22
8781
GARAJLARIN KAPATILMASI AYAKLANDIRDI

Yol, internet ve ısınma sıkıntıları giderilmeden hizmete sokulması nedeniyle eleştirilen Darıcı Mahallesi'ndeki Düzce Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali, şimdi de garajların kapatılması nedeniyle yaşanan krizle adından söz ettiriyor.

ZABITA VE ŞOFÖRLERİ KARŞI KARŞIYA GETİREN KARAR

İlçe minibüslerinin kullandığı Kiremitocağı Mahallesi'ndeki eski otogardaki şoförlerden sonra bu kez belde, mahalle ve köylere ulaşımı sağlayan otobüslerin adresi olan Aydınpınar ve Küçüksu garajlarının yeni terminale taşınması kararını hayata geçiren Düzce Belediyesi Zabıta ekipleri, ekonomik kayba uğrayacakları için tepkili olan şoför ve garaj esnafıyla karşı karşıya geldi.

ARA-GİRİŞ ÇIKIŞI KAPATILDI

Zabıta ekipleri, İl Trafik Komisyonu'nun aldığı karar doğrultusunda garajlara giriş-çıkışı engellemek için araçlarıyla yolu kapattı. Şoförler, mağdur olacakları gerekçesiyle kendilerine bildirilen karara karşı çıktı. Polis, zabıta ekipleri ile şoförleri ikna etmek için uzun uğraş verdi.

GÜZARGAH GELİŞİ GÜZEL BİR ŞEKİLDE BELİRLENDİ”

Aydınpınar Garajı'nda faaliyet gösteren şoförlerden Mustafa Coşkun, garajın kalkmasının esnaf ve şoförleri mağdur edeceğini dile getirerek, yaşadıkları sorunları anlattı:

Yeni terminal bizim kazancımızı düşürecek. Muhtarların devreye girip durumu belediyeye izah etmesi gerekecek. Yeni terminal tam anlamıyla faaliyete başlamadı. Biz müşterimizi nereden toplayacağız? Güzergâhta ara durak yok. Güzargah gelişi güzel bir şekilde belirlendi. Yeni terminalde şehirlerarası ve ilçeler arası araçlarının gitmesi doğrudur. Köy araçları bulundukları yerde kalmalıdır.”

EKONOMİK KAYBA UĞRAYACAĞIZ”

Plaka ve güzargah bedeli olarak 20 bin lira ödediklerini ifade eden Coşkun, şehir içinden müşteri alamayacak olmalarının kendilerini ekonomik kayba uğratacaklarını sözlerine ekledi.

BU KARAR YIKICI BİR KARARDIR”

Aydınpınar garajı esnafı Fevzi Akar, garajda çalışan otobüslerin şehir içi trafiğine hiçbir zararı olmadığını belirterek garajın kapanmasının esnafa zarar vereceğini kaydetti. Akar, “Bizim kimseye zararımız yok. Bizimle oynamasınlar. Bu karar yıkıcı bir karardır.” dedi.
 

banner844
Yorumlar (41)
Audi 5 yıl önce
Başkan Keleşin fg plakalı Audisi eskidi artık. Yeni modelini alması lazım. Hep o yüzden oluyor bu tantana ))
Orhan 5 yıl önce
Valla biz bu Düzce belediyesini hayretle izliyoruz, millete hizmet edeceğim diye milletin cebine elini atmış gidiyor,paraları boş işlerde de çok kullanıyor(afiş ilan reklam önemli gün gece tebrikleri ve angil dingil reklam afişleri), fazla lüks arabalar toplantılar yurtdışı gezileri bizim verdiğimiz vergilerden çıkıyor. Hayır Başkan ve Meclis üyeleri Nasıl uyku uyuyor anlıyamıyoruz. Ve hala milletten kaynak bulma çabaları son sürat devam ediyor. Korkuyoruz delinin biri çıkıp belediyeyi basıp herkesi temizliyecek Düzce'mizin adı yine kötü ye çıkacak. Seçim bir an önce gelse de Ak partiye baskı yapıp ya başka birini seçtirsek ya da hiç oy kullanmasak her oy bir vebaldir. Biz artık bu adaletsizliklerin yanında olamayız. Allah bize verdiğimiz oyu bile soracak.
AH AH 5 yıl önce
ee belediye terminalde bu araclardan her gun 8 yada 10 tl araba basina gelir saglicak en az aydinpinar garajinda 60 70.araba var gun de 700 tl ayda 21000 hey gidim hey adam kasaya girsinde koylu yurumus soforler yolcu sokaklardan toplicak bulursa kisda geliyo milet cile ceksin keles paralarla isinsin Allah seni ne etmesin be adam
komşu il 5 yıl önce
bu işi bilmiyorsan sor,sormayı kendine yediremiyorsan git dolaş nasıl yapıyorlar izle,mesela sakarya.ilçe minübüsleri eğer güzalgahındaysa (hendek,akyazı vs)önce ş.arası terminale gidiyor sonra ş.içi terminale gidiyor.mesela karasu kocaali ilçe minibüsleri önce ş.içi terminale gidiyor yolcu indiriyor sonra ş.arası büyük terminale gidiyor yolcu indiriyor sonra varsa yolcu alıp ş.içi terminale gidiyor yolcu alıp beklemeden ilçesine gidiyor.bu kadar basit..
Dzc 5 yıl önce
başa gelen çekilir 10 kişiden 9 u kelese oy verdi boşa laga lugaya gerek yok yaptı olacak bitti biz siz kimiz ki hak aramaya çalışıyoruz..yıllardır sürüncemede olan kültür merkezi ve otogarı açtılar ama nedense hala biiii dünya eksik var başka yerden gelenler görsün terminal rezilliğini o bağlantı yolları 5-10 seneye açılır sıkıntı yapmayın idare edin...
hasan özer 5 yıl önce
biz sadece burda yaptığımiz yorumlarla ve üzüldüğümüzle kaliyoruz.düzceli olarak belediye başkanimizin düzce ve köydeki vatandaşlarımızı zora sokarak yani terminaldeki eksiklikler bitmeden ve batı tarafindan gelen köylülerın yolunu uzatarak mağdur edip sıkıntiya sokmaktadır başkanımıza Allah vijdan merhamet ve adalett versin diyorum.verdıgimiz oylar ıcınde pişmsnlik duymayalim diyorum
Mustafa coskun 5 yıl önce
Son bel kemigimiz de kirildi aydin pinar cadesini ayakta tutan tek sey bu duraktir bu durakda burdan gitigi zaman aydin pinar cadesi koyden bi farki kalmayacak gelin guzel duzcemin guzel insanlari buna duyarsiz kalmayalim:sayin baskan keles s esnafin cebine gozu dikdi eyvAllah dedik simdide milletin cebinde gozu S pilakasi dediler 10bin tl D4 10biblira D2 10bin lira derken simdide ulastirmanin kurdugu duzergaha para verecez daha bunlarin hepsi rant uyan duzcem UYAN
Düzcem 5 yıl önce
Yeni terminal yapmis sen yuruyeceksin dimi merkezden terminale ondanda para kazanmak için tabi ne.diyim ki sikayet edin boyle belediye baskani olmaz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın