banner851

banner614

GEÇİCİ ÇÖZÜM BUNLAR

Asar Deresi üzerindeki iki köprünün yenileme çalışmaları kapsamında yıkılmasıyla trafik yoğunluğunun arttığı Şaguç Köprüsü mevkiinde usulsüz parklanlamalar da eklenince özellikle akşam saatlerinde yaşanan trafik keşmekeşini gündeme getirdiğimiz haber sonrası düğmeye basıldı. Belediye ekiplerince kavşağın trafiğini sekteye uğratan parklanmaları engellemek amacıyla dubalar konuldu.

banner619
Yerel Haber 17.09.2013, 14:53
193
GEÇİCİ ÇÖZÜM BUNLAR

Asar Deresi üzerinden trafik geçişini sağlayan Şaguç Köprüsü'nde, yıkılan iki köprünün de yükünü üstüne almasıyla trafik yoğunluğu 2 kat arttı. Geçtiğimiz günlerde özellikle akşam saatlerinde had safhaya ulaşan yoğunluğa bir de yanlış parklanmalar eklenince karşılaşılan manzarayı ekranlara taşımıştık. Eski hal binasının bulunduğu yerde devam eden inşaat çalışması dolayısıyla koruma çitleri ile çevrilen alanın hemen kenarlarına yasak olmasına karşın bazı sürücülerin park etmesi zaten sıkışıklığın hakim olduğu bölgedeki trafiği daha da içinden çıkılmaz bir hale sokuyordu. Gelen şikayetler ve yapılan haberler üzerine harekete geçen belediye ekipleri çözümü duba koymakta buldu. İnşaat alanının hemen önüne yerleştirilen dubalarla alanın park yeri olarak kullanılmasının önüne geçilirken kavşak trafiğinin bir nezde de olsa rahatlatılması sağlandı.

 

15 EYLÜL'DE YAPILAN "KÖPRÜ TRAFİĞİ KALDIRMIYOR" BAŞLIKLI HABERİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ...ESNAF ÇÖZÜM ARAYIŞINDA...

Ancak bölgedeki park sorunu için esnaf hala çözüm arayışında... Köprü yapımlarının hala sürmesi nedeniyle özellikle akşam saatlerinde trafiğin kavşakta çıkılamaz hale gelmesinden şikayetçi olan civar esnafı, kendi araçlarını park edecek yer bulamamaktan yakındı. Dubaların konulmasının esnafın park sorununu çözmediğini söyleyen esnaf, geçici de olsa park sorununa çare bulunmasını istiyor.

Haber: C. ÜSTÜNER

banner844
Yorumlar (0)