banner851

banner955

GELECEĞİN MESLEĞİNİ ÖĞRENİYORLAR

23 Nisan İlkokulu 2.sınıf öğrencileri Hürriyet Ortaokulu’nda “robotik kodlama” eğitimi almaya başladı. Eğitimlere ilişkin açıklama yapan Hürriyet Ortaokulu Müdürü Gökmen Zeki, öğrencilerin ortaokuldan mezun olduğunda en az üniversiteden mezun olan bir öğrenci kadar donanım sahibi olduğunu belirtti.

Yerel Haber 09.03.2018, 12:40 10.03.2018, 13:21
1124
banner1032

Çocukların artık tüketen değil üreten, bilim üreten, fikir üreten ve fikirlerini gerçekleştiren nesiller olması için Düzce’de somut adımlar atılmaya devam ediyor. Bu kapsamda Kalıcı Konutlar’da bulunan 23 Nisan İlkokulu öğrencilerine “robotik kodlama” eğitimi verilmeye başlanıldı.

Hürriyet Ortaokulu ve 23 Nisan İlkokulu’nun ortaklaşa hazırladıkları proje ile ilkokul 2D sınıfında okuyan 21 öğrenci robotik kodlama eğitimi alıyor. 2017-2018 eğitim öğretim yılının ilk döneminde startı verilen kodlama eğitimleri okul ders saatlerinde ve sınıf öğretmenleri Tijen Serçe eşliğinde devam ettiriliyor. Hürriyet Ortaokulu bilgisayar öğretmeni Abdullah Birol tarafından verilen eğitimlerde öğrenciler çeşitli robotik ürünler ortaya koyuyor.

Yaklaşık 5 ay önce eğitimlerin başladığını ve öğrencilerin çeşitli ürünler ortaya koyduğunu kaydeden Hürriyet Ortaokulu Müdürü Gökmen Zeki şu bilgilendirmelerde bulundu:

“Güzel ürünler ortaya çıkmaya başladı. Çocuklarımız bu işten mutlu. Bu işlerde devamlılık hâsıl. Devamlılık olmadığı zaman belirli bir seviyeye gelinemiyor. Diğer Avrupa ülkelerinde anaokulunda başlanılan bu kodlama çalışmasını 23 Nisan İlkokulumuzda başladık ve olumlu sonuçlar da almaya başladık. Bize gelen çocuklar 5.sınıfta başlayıp 4 yıl boyunca bu eğitimi görüyorlar. Ama ilkokuldan başladığımızda bu çocuklar eğitimlerine burada devam edecekleri için yaklaşık 7-8 sene boyunca bu eğitimi alacaklar. Gelişimleri de daha iyi olacak. Üniversitelerden ziyarete geliyorlar. Bizim ortaokuldan mezun olan çocuklarımız üniversiteden mezun olan çocuklar seviyesinde çalışma sergiliyorlar.”

Haber: Ö. YILMAZ

banner844
Yorumlar (6)
Sinif ogretmeni 5 yıl önce
Ogrencilere ogretilen kodlama okuma yazma ogretecek ogretmenin buyuk A yi ogretmeden onceki cubuk cizdirmesine benziyor.ingilizce matemetik bilmeden ogrenilen kodlama nasil bir sey...
YAVUZ ÇAKAR 5 yıl önce
Malum ülkemizin içinde bulunduğu iç ve dış Düşmanların hainlikleri ne görmekten duymaktan okumaktan bıkmışlık böyle güzel bir projeyi hayata geçirdikleri için başta Sayın müdürüm ve okul öğretmenlerinin tebrik ediyorum bu güzel proje için
Bilişim Öğretmeni 5 yıl önce
Abdullah Hocam çalışmalarınızı imrenerek takip ediyorum, tebrik ederim. Mesleğini bu kadar çok seven öğretmen nadir bulunur. İdolümsünüz.
Düzceli 5 yıl önce
Güzel dokunuşlar ,büyük işler için tebrik ederim.
Osman ADIGÜZEL 5 yıl önce
Böyle eğitime imkan veren öğretmenlerin ellerinden öpmek lazım....
Robotik 5 yıl önce
Harika bişey yapılmış. Tebrikler
16
parçalı bulutlu