banner851

banner955

GEREDE’DEN GELEN GÖRÜNTÜLER YÜREKLERİ SIZLATMIŞTI

Bolu’nun Gerede ilçesindeki barınaktan gelen görüntüler yürekleri sızlatmıştı. O köpeklerin kanunun emrettiğine aykırı olarak Düzce’deki barınağa nakledilmesinin düşünüldüğü iddia edildi.

Yerel Haber 04.03.2022, 18:45 05.03.2022, 11:37
1915

Bolu’nun Gerede ilçesinden gelen görüntüler yürekleri sızlattı. Belediyeye ait hayvan barınağındaki görüntüler ‘insanlık ölmüş' eleştirilerine neden oldu. Tel örgülerle çevrili, zemini çamur ve balçıkla kaplı alanda onlarca zayıf ve hasta köpeklerin video görüntüleri sosyal medyada gündem oldu. Çöp dökülen bir alanda ise eski otomobil lastiklerinin arasında ölü köpekler bulundu.

‘Düzce’ye nakledilmeleri düşünülüyor’

Görüntülerin ilk kaynağı olan Twitter’daki ‘@DokuzOlmaz’ isimli hesaptan yeni bir iddia geldi. Yapılan paylaşımdaki Gerede’deki barınakta zor şartlarda yaşamak zorunda kalan köpeklerin en yakın bakımevine götürülmesi gerekirken daha uzak noktada olan Düzce’deki barınağa nakledileceği ile ilgili bilginin olduğu aktarıldı.

‘Bu kabul edilemez’

Söz konusu paylaşımda, “Kanun hayvanların en yakın bakımevine gönderilmesini emrediyor. Yani Gerede > Bolu. Bize gelen duyumlara göre köpekleri Düzce'ye gönderilmesi düşünülüyor. Bu kabul edilemez. Düzce barınağında zaten 500 köpek var, röntgen yok, kan cihazı yok, ultrason yok.” ifadelerine yer verildi.

banner844
Yorumlar (5)
Sahipsizmi Düzce 7 ay önce
Nakledeceklerine orayi iyilestirsinler..Hersey Duzceyemi gelecek.Elin siriyelisi ıraklısi afganı pakistani Ulkesinden kacan soluğu Duzcede aliyor.Ne sahipsiz bi memleket Düzce..
Tatar ramazan 7 ay önce
Paraları yandaşlara aktaracaklarina hayvan barınağınin ihtiyaçlarını gidersinler.
İnsan 7 ay önce
İnsanlar bayram etsin artık istediklerini aldılar ama Allah bu işe ne ile muamele eder bizlere acaba
Tugi 7 ay önce
Düzcede korkudan sokaklarda yürüyemiyoruz önce bizim sokakları güvenilir hale getirsinler
Yandik 7 ay önce
Bolu belesiye baskani sahip ciksin duzce de her yer kopek sahiplenxirsinler bahceli evlere yani
17
kapalı