banner851

banner614

GEREKÇE YENİLEME

Öztürkler Kavşağı ışıkları yaklaşık bir haftadır çalışmıyor. Yenileme çalışmaları gerekçesiyle trafik ışıklarının işlevi dururken bu durum kavşakta yarattığı karışıklık nedeniyle sürücülere tehlike yaratıyor.

banner619
Yerel Haber 27.09.2013, 15:27
270
GEREKÇE YENİLEME

Öztürkler Kavşağı'nda yaklaşık bir haftadır arızalı olan trafik ışıklarının onarım çalışması sürerken kavşak trafiği polis ekiplerince kontrollü şekilde sağlanıyor. Ancak bu durum da zaman zaman tehlikenin önüne geçemiyor.

Özellikle İstanbul-Ankara ve Ankara-İstanbul istikametinde ilerleyen araç sürücülerinin ışıkların arızalı olduğunu farkedememesi sebebi ile kavşağa aşırı hızla girmesi kazalara davetiye çıkartıyor. Işıkların bir haftadır çalışmamasından dolayı şikayetçi olan sürücüler, olası bir kaza yaşanmadan çalışmaların artık bitirilmesini istedi.

Edinilen bilgilere göre; sık sık arızalanan kavşaktaki bütün ışıklar, miadını doldurması nedeniyle yenilenmek için bakıma alındı ve eski ışıkların tamamı söküldü. Bu durum ise ışıklarının onarım süresinin uzamasına neden oldu. Öztürkler Kavşağı'nda ışıkların tadilatının en kısa sürede tamamlanarak açılacağı öğrenildi.

Öte yandan meydana gelebilecek kazaların önüne geçilmesi için trafik ekipleri kavşakta gün boyu denetim yapıyor. 

 

 

 
Haber: M. YILMAZ

banner844
Yorumlar (0)