banner851

banner955

GİRİŞİMCİLER EĞİTİMİNİ TAMAMLADI

Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB) İş-Kur ve KOSGEB işbirliğinde hazırlanan aktif iş gücü eğitim programına katılan girişimciler, bugün düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. 261 katılımcının sertifikalarını aldığı törende 120 girişimcinin kadın olması dikkatlerden kaçmadı.

Yerel Haber 20.03.2018, 15:33 21.03.2018, 09:07
853
GİRİŞİMCİLER EĞİTİMİNİ TAMAMLADI

Düzceli girişimciler aldıkları eğitimler sonucunda bugün DESOB’da düzenlenen törenle “Uygulamalı Girişimcilik Sertifika”larını aldılar. DESOB, KOSGEB ve İş-Kur işbirliğinde verilen programlar neticesinde düzenlenen uygulamalı girişimcilik sertifika törenine Düzce Valisi Zülkif Dağlı, SGK İl Müdürü Necmi Köroğlu, İŞKUR İl Müdürü Ferat Acar, DESOB Başkanı Mustafa Kayıkçı ve girişimciler katıldı.

“Tebrik edilecek bir çalışma”
Törende açıklamalarda bulunan Vali Zülkif Dağlı:

 “Buraya katılan işverenlere güzel bir çalışma yapıldı. Dikkati çeken diğer bir nokta ise katılımcıların çoğunun bayan olması. İş sahibi olma konusunda bayanların ne kadar istekli olduklarını burada görüyoruz. Bu tebrik edilecek bir çalışma oldu. Buradan anlaşılacağı gibi devletimizin verdiği destekler muazzam. Yapmamız gerekeni bilip yol haritamızı çizmemiz gerekiyor”

“Bize bildirmezlerse para cezası alırlar”
SGK İl Müdürü Necmi Köroğlu ise, “SGK olarak biz yeni işyeri açanlar için gerekli çalışmaları yapıyoruz. İşe başladıkları gün bilgilerimizi alarak Bağkurlarını yapıyoruz. Ama şu unutulmamalı ki işe başladan en geç bir gün öncesine kadar bize bilgilendirme yapmazlarsa para cezasıyla karşılaşılıyor” şeklinde konuştu.

 “Eğitimler çok önemlidir”
İŞKUR İl Müdürü Serhat Acar yapılan eğitimlerin önemli olduğuna dikkat çekerek,“Günümüzde özellikle gençler devlet kapısında iş bulmak için yoğun bir şekilde çalışıyor. Devlet kapısında rahat bir şekilde çalışmaktan ziyada gençlerimizin kendi işyerinde çalışması büyük önem arz ediyor. Biz de bu noktada elimizden geleni yapıyoruz.”

DESOB Başkanı Mustafa Kayıkçı ise uygulanan eğitim programı hakkında bilgiler vererek:

“Bizde eğitimden yanayız”
“Eğtimler kapsamında bizde toplam 300 yeni işverene burada destek veiyoruz. Bütün kurumlar gibi bizde elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Eğitim alanlar bugün burada sertifikalarına da kavuşacaklar” dedi

Yapılan konuşmaların ardından eğitim alan ve sertifika kazanmaya hak kazanan 120’si kadın toplam 261 katılımcıya sertifikaları teslim edildi.Haber: M.AYDIN

Yorumlar (1)
girişimci 5 yıl önce
girişimcileri tebrik ederim umarım yatırım ve kazanç sağlayacakları alanı düzcenin geleceği tarım ve turizm sektörü üzerine yaparlar avrupa hibelerinden, kalkınma ajanslarından destek alarak bu alanda başarılı olurlar
20
az bulutlu