banner851

banner614

GÖÇ İDARESİ GÜNCEL SAYILARI AÇIKLADI

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, iç savaştan kaçarak ‘geçici koruma’ statüsüyle ülkemize sığınan Suriyeliler’in son sayısını açıkladı. Buna göre Suriyeli sığınmacı 2020 yılına göre artarak 3 milyon 688 bin 93’e yükseldi. Düzce’de yaşayan Suriyeli sayısı ise 1.756 oldu.

banner619
Yerel Haber 24.07.2021, 09:30 24.07.2021, 16:49
4988

2011’de başlayan Suriye İç Savaşı nedeniyle yüzbinlerce Suriyeli, Türkiye’ye geldi. Bir kısmı Suriye sınırına yakın bölgelerde kurulan çadır kentlerde yaşamaya başlayan Suriyeliler’in büyük bir kısmı da ülke genelindeki illere gitti.

SURİYELİ SAYISI ARTTI

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Müdürlüğü, Esed’in zulmünden kaçarak ülkemize ‘geçici koruma’ statüsü ile kabul edilen Suriyeliler’in son sayısını açıkladı. 2020 yılına göre Suriyeli sayısında artış yaşanırken Türkiye'ye gelen Suriyeli sayısı 3 milyon 688 bin 93 oldu.

EN ÇOK SIĞINMACI İSTANBUL’DA

Suriyeli nüfusunun en kalabalık olduğu kent ise 527 bin sığınmacıya ev sahipliği yapan İstanbul oldu. İstanbul’u 452 bin Suriyeli ile Gaziantep, 435 bin ile Hatay ve 424 bin ile Şanlıurfa takip etti.

DÜZCE’DE 1.756 SURİYELİ VAR

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nün 7 Temmuz tarihli açıklamasına göre, Düzce’de geçici koruma kapsamındaki Suriyeli sayısı da 1.756’ya yükseldi. Suriyeliler’in il nüfusuna oranı yüzde 0,45 oldu. 

Yüzde 75 oranla bu konuda lider ise 141 nüfusuyla 105 bin Suriyeli’nin yaşadığı Kilis oldu. Suriyelier’in Türkiye nüfusuna oranı ise yüzde 4,48 olarak hesaplandı.

ÖNCÜ HABER MERKEZİ

banner844
Yorumlar (14)
ANGRY 2 ay önce
dünyada bu kadar mülteci kabul eden başka ülke yok..Herkesin ülkesi çok değerli..Koloni halinde gelen afganlıları iran kesin almıyor.katar benim ülkem değerli alamam diyor.ingiltere almanya zaten almıyor.yunan denizde patlatıyor..nedir bizim bu hükümetten çektiğimiz...biranönce defolsunlar...
Adalet 2 ay önce
Ülkem yol geçen hanı oldu! Tamam suriyelileri anladık savaştan kaçıp sığındılar Afganın ıraklının ne işi var burada?! Biz başka ülkelere turist amaçlı gitmeye kalksak bir sürü vize ptosedürü! Bunlar pasaportsuz vizesiz istediği gibi geliyor! Yazık..
Namık kemal 2 ay önce
Bir sonraki seçimde ne ekonomi ne başka bir vaat, bir seçmen olarak tek dikkat edeceğim partilerin göçmen politikası.
Ali 2 ay önce
5000 yıllık anadolu toprakları onlarca uygarlığa ev sahipliği yaptı, istila eden diğerinin yerine geçti. Üzgünüm ama bu gidişle tarih tekerrür edecek böyle giderse.
Ersin 2 ay önce
Yahu benim mahallede 500 kişi var nasıl kayıt bu .kimse inanmaz bu sayiya
Eski Düzceli 2 ay önce
Bizim gençler iş bulamazken afgan suriyeli vs mültecilerin ucuz işçilik yaptıkları için çalıştırılması sonrada esnafından sanayicisine kadar herkesin yerli milli hikayesi anlatmasını anlamak çok zor. Ülkeyi ve Düzceyi mülteci kampına çeviren herkese yazıklar olsun
Halk 2 ay önce
Defilsunlar hepsi..Ne suriyelisi ne afganlisi ne itaklisi..Defolunnnnn..Sizin yuzunuzden genclerimiz issiz..Allahin belescileri...defolun ulkenize..akpeyle beraber hemen gidin yoksa sizi halk gonderecek...
kafkasyalı 2 ay önce
duzcede sadece suriyeli mi ıraklı,afganlı,afrikalı ları saymayı unuttunuz Düzce merkezde dolaşın ne kadar mülteci var görürsünüz.Neden turk insanının kimyasını bozuyorsunuz .Bu ülkelerinden kaçan insanlar buraya ne verecekler.Oz insanımızı korumamız gerekiyor.kendi insanımızın çoğalmasını ve yetişmesini destekleme.iz gerekiyor.Allah turk toplumu icin hayırlısını versin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın