banner615

banner614

banner701

Gökçek Ceneviz Otel’e Talip!

banner619

Ceneviz Otel İçin Tasfiye Fonu’nun düzenleyeceği ihaleye Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in de teklif vereceği bildirildi.

Yerel Haber 05.01.2008, 16:17
249
Gökçek Ceneviz Otel’e Talip!
banner785

Akçakoca’da 15 yıl önce yapımına başlanan ve işi üstlenen müteahhidin borçları nedeniyle Emlak Bankası tarafından haczedilen ve TMSF’nin kontrolüne geçen Ceneviz otel için ihaleye çıkılıyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in de ihaleye katılacağı öğrenildi.

Akçakoca Belediye Başkanı Nazmi Çiloğlu,  Ceneviz otel’in müteahhidinin borçları nedeniyle Emlak Bankası tarafından haciz edilen ve Tasarruf Mevduatı Tasfiye Fonu tarafından ihale yolu ile satılacağını, daha önce de otel ile ilgilenen ancak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Belediyelerin bu tür işlerle ilgilenmemesine yönelik talimatı nedeniyle vazgeçen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in yeniden otel ile ilgilenmeye başladığını söyledi.

Çiloğlu, Gökçek’in uzmanlarını göndererek otelin durumunu incelettiğini ve düzenlenecek olan ihaleye katılacağını ifade etti.

Bilindiği gibi arsanın sahibi olması nedeniyle Akçakoca Belediyesi otelin tamamlanması durumunda yüzde 20’lik bir hisse sahibi olacak.

Yorumlar (0)
açık