banner851

banner614

GÖSTERİŞLİ: “BİR HİZMETİN DAHA MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”

Düzce Belediyesi, 7’den 70’e Düzce ve Düzcelilere dokunmak adına ‘Düzce Gönüllüleri Bir Arada’ başlığı altında başlattığı sosyal projeyi hayata geçirildi. Proje kapsamında oluşturulan merkezde 2 tematik alanda 8 kulüp oluşturuldu. Kulüplerin rengarenk boyadığı ‘Düzce Gençlik Sokağı’ bugün düzenlenen törenle hizmete girdi.

banner619
Yerel Haber 09.06.2021, 16:20 09.06.2021, 19:05
1406

Gönüllülük esasına göre hazırlanan proje kapsamında oluşturulan 8 kulüp için başvurular alınırken Düzce Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından sosyal sorumluluk kulüpleri için salonları hazırlandı. Geleneksel Sokak Oyunları, İyilik Kuşağı, Sokak Basketbolu, Konuşma, Sesli Kitap, Çevre, Bocce ve Sosyal Destek olmak üzere 8 branşta oluşturulan kulüplerde gençler hem eğlenecek hem de eğitim alabilecek.

Açılan kulüpler tarafından rengarenk boyanan ‘Düzce Gençlik Sokağı’ bugün düzenlenen törenle vatandaşların hizmetine sokuldu. Törene Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Gösterişli, Doç. Dr. Cengiz Tuncer, AK Parti Belediye Meclis Üyeleri ve Belediye çalışanları katıldı.

Törende bir konuşma yağan Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Gösterişli, “Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri destekleme programı kapsamında Düzce Belediyesi ve DÜSED işbirliğiyle hayata geçirdiğimiz bir hizmetin daha mutluluğunu sizlerle yaşıyoruz. Bugün burada Düzce Gönüllüleri bir arada diyerek çıktığımız bu yolda merkezimizde bulunan iki tematik 8 kursiyer gönüllülük esasıyla yaşlılarımızla dezavantajlı guruplarımızla ve çocuklarımızla sizleri kaynaştırmayı hedefliyoruz.  Hedef kitlemiz geniş, burada herkes iyi olduğu alanda bilgi ve tecrübelerini paylaşabilir.  Tamamen ücretsiz sunacağımız hizmetlerimizden yararlanabilir. Geleneksel sokak oyunlarından fiziksel ve mental spor aktivitelerine temas desteğinden büyüklerimizin ihtiyaçlarına destek sağlayan her türlü alanda hem sizlere hem de tüm vatandaşlarımıza destek için varız. Belediye yediden yetmişe herkesin yanındadır. Bu merkezimizin hazırlanmasında Sosyal Yardım işleri Müdürlüğü değerli çalışanları olmak üzere projemizde katkıda bulunan başta Ebru Hanıma ve diğer çalışanlarına çok teşekkür ediyorum çok büyük emekleri var. Herkese sizlerin nezlinde teşekkür ediyorum. Gönül verdiğimiz Düzce’mize ve hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun diyorum” diye konuştu.

Gösterişli’nin konuşmasının ardından, Düzce Belediye Bandosu, tören alanında mini bir konser verdi.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (4)
noname 4 ay önce
ya bide kurdele bağlamışlar saçmalığa bakın ya bir şeye de benzememiş nedir şimdi buradaki amaç gençlerin evinde teblet yok bilgisayar yok bunlar zaten orada olan bi sokağın yolunu duvarını boyamış ya gerçekten saçmalığın daniskası
Yasemin 4 ay önce
Ebru yaparsa en iyisini yapar eline emeğine sağlık Ebru BATUM
Hangi mahallede 4 ay önce
Yandaki binalara bakılırsa kalıcıya benziyor ama ben adres göremedim yazıda keşke nerede olduğunuda yazsaydınız
Düzceli 4 ay önce
Aboo rengarenk boyamışlar komşular yetişin burada lbgt propagandası yapıyorlar yetişiiin (!)