banner851

banner614

GÖYNÜK DÜZCELİLER’İ AĞIRLADI

banner619

Geçtiğimiz hafta sonu Düzceli bir heyet Göynük’ü ziyaret etti. Göynük’ün tarihi konaklarını ve Akşemseddin Türbesini ziyaret eden Düzce heyeti, Göynük’ün sokaklarında dolaşırken bozulmamış Osmanlı mimarisine hayran kaldı.

banner846
Yerel Haber 04.05.2012, 12:56
159
GÖYNÜK DÜZCELİLER’İ AĞIRLADI
banner844

Göynük, gerçekleştirdiği tanıtım atağı ile sadece yerli yabancı turistlerin değil, iş dünyasının, il ve ilçe belediyelerinin de ilgisini çekmeye başladı. Göynük geçtiğimiz günlerde Düzce’den önemli isimlerini ağırladı. Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan, Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram, Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Düzce Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Faruk Şener ve Düzce Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertan Taşlı’dan oluşan heyeti Göynük’te ağırladı. Düzce heyeti, Göynük Kaymakamı Haluk Çakmak, Belediye Başkanı Kemal Kazan ve Göynük Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ferhat Aksoy eşliğinde Göynük’ü gezdi.
Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram ve beraberindekiler, Tarihi Çınaraltı çay bahçesinde çay içip, Paşazade Restoran’da Göynük yemeklerini tattılar. Bayram, Belediye Başkanı Kemal Kazan’ı Göynük’ün temiz ve düzenli görüntüsünden, Göynük evleri restorasyon ve koruma çalışmalarından dolayı kutlayarak, “Göynük çok temiz, çok düzenli bir yer. Göynük evleri muhteşem. Yüzyıllara meydan okuyorlar. Ancak bu evlerin bozulmadan korunmuş olmaları da çok önemli. Restorasyon ve koruma çalışmaları çok etkileyici. Bu nedenle meslektaşım Kemal Kazan’ı kutluyorum. Göynük’ün etkileyici bir tarihi dokusu var. Hepimiz bu dokuya hayran kaldık. Turizm potansiyeli güçlü bir yer” şeklinde konuştu.

Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan ise,  “Düzce Belediye Başkanı ve beraberindeki heyetin ilçemizi ziyaret etmesinden mutlu olduk. Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram’a güzel düşüncelerinden dolayı teşekkür ediyorum. Göynük’ü bir marka şehir haline getirmek için çalışmalarımız devam edecek” dedi. Kazan, Düzce halkını 26-27 Mayıs’ta düzenlenecek olan Akşemseddin Hazretleri Anma Günü Etkinliği’ne davet etti.

Haber; H. İŞCAN

Yorumlar (0)