banner851

banner614

GÜMÜŞOVA’DA DA OKULLAR HALKA AÇILIYOR

banner619

Gümüşova’da da okullar halka açılıyor. “Okullar Hayat Olsun” projesi kapsamında Gümüşova Belediyesi, Kaymakamlık, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Orman İşletme Şefliği arasında protokol anlaşması imzalandı. Bu anlaşmaya göre, okulların tüm imkanlarından halk yararlanabilecek.

banner846
Yerel Haber 27.03.2012, 14:47
213
GÜMÜŞOVA’DA DA OKULLAR HALKA AÇILIYOR
banner844

Gümüşova’da ilgili kurumlar arasında Okullar hayat olsun projesi için protokol imzalandı.İlçede Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösteren tüm okulların eğitim-öğretim saatleri dışında, hafta sonlarında ve yaz aylarında dersliklerinin, kütüphanelerinin, bilgi teknoloji sınıflarının, çok amaçlı salonlarının, konferans salonlarının, spor salonlarının ve okul bahçelerinin belediyelerle işbirliği yapılarak velilerin, mahallelinin ve çevrenin hizmetine açılması; okulların öğrenciler ve yetişkinler için birer “Hayat Boyu Öğrenme Merkezi” ve eğlenme ve dinlenme aktivitelerine imkan veren “yaşayan güvenli alanlar” haline dönüştürülmesi amaçlanıyor.

Gümüşova Belediyesi, Kaymakamlık, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Orman İşletme Şefliği arasında imzalanan protokol ile okul bahçelerinin fiziki yapılarına uygun projelere göre yeniden düzenlenerek Orman İşletme Müdürlüğü, Belediye Başkanlıkları ve ilgili sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği içinde peyzaj ve tasarımın yapılması, ağaçlandırılması, ekolojik okul bahçelerinin oluşturularak çevrenin yararlanabileceği alanlar haline getirilmesi hedefleniyor.

Yorumlar (0)