banner851

banner614

GÜMÜŞOVA’YA 187 KONUT

banner619

Gümüşova Belediye Başkanı Ahmet Azap Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile Gümüşova Belediyesi işbirliğinde talep örgütlenmesi yöntemiyle, Gümüşova’da yapılacak olan 187 konutluk proje hakkında hak sahiplerine müjdeyi verdi.

banner846
Yerel Haber 19.09.2015, 10:16
2627
GÜMÜŞOVA’YA 187 KONUT
banner844
Gümüşova Belediye Başkanı Ahmet Azap talep örgütlenmesi yöntemiyle Gümüşova Yeni Mahalle’nin üst kısmında bulunan Açmalar-Kırım olarak bilinen mevkiiye yapılacak 187 konutluk proje hakkında çalışmaların ihale aşamasına geldiği müjdesini verdi.

İHALE 9 KASIM’DA
Başkan Ahmet Azap, ”Bir yıldır bu proje üzerinde uğraşıyorduk. 187 artı 3 konutluk bir proje ihale aşamasına geldi. 9 Kasım’da ihalesi var. Bütün Düzceli hemşerilerimize hayırlı olsun. 185 tane hak sahibi olan başvurumuz vardı. Hangi dairenin kime düşeceğiyle ilgili kura çekimi olacak. Herkes daire sahibi olacak. “ dedi.

Talepleri daha önce topladıklarını belirten Azap 185 adet kesin talepleri olduğunu 161 konut sayısı olarak başladıkları projeyi yaptıkları çalışmalarla sayıyı 187’ye tamamladıklarını söyledi. Bu sayede başvuru yapan herkes konut sahibi olacak.

GELECEK YIL TESLİM
İhalesi TOKİ’nin web sitesinde yayınlandığını hatırlatan Başkan Azap, konutların 9 Kasım’da yapım ihalesi yapılarak inşaatına başlanacağını söyledi. Azap talepler ve konutlar hakkında bilgiler verdi.” Konutlar Gümüşova Yeni Mahalle’nin üst kısmında bulunan Açmalar-Kırım olarak bilinen güzel bir noktada orman manzaralı bir yerde yapılacak. Taleplerin yüzde 70’i Düzce’den yüzde 30’u Gümüşova’dan oldu. Evler brüt 90 metrekare net kullanım alanı 65 metrekare olacak. Tahmin ediyoruz, yılbaşından önce yer teslimi yapılır ve önümüzdeki yıl bu zamanlarda konutlar bitmiş olur diye düşünüyoruz.”

Azap son olarak proje bittikten sonra yeni talepler olursa yeniden bir çalışma yapabileceklerini söylerken TOKİ’ye uygun hareket etmeleri gerektiğini ifade etti.

Haber:Y.SEVER
Yorumlar (6)
ihale 6 yıl önce
İhalenin kime gideceği belli.... Şuan gümüşovanın yol ihalelerinin mal alım ihalelerinin rakip olmadan verilen firma toki yide yapar.... mangala devam...
İbrahim 6 yıl önce
eğitimi mahvettiğiniz gibi bu projeyide mahvetmeyin.
Biraz büyük yapsanız... 6 yıl önce
Ne olur sanki..Verin aynı fiyattan.Anasını satayım sanki millet sıkış sıkış yaşayaınca tasarruf yapacaksınız.ç.
Bu adamlar nerede yaşıyor 6 yıl önce
65 mt kare nedir yaa.Dailga mı geçiyorsunuz?Bekar evi mi bunlar.Biraz akıllı başlı evler yapın yaa.Aİle yaşayacak çoğunda.Evli çocuklu insanlar yaşayacak.Tıkış tıkış nedir.Bİraz mantıklı iş yapın..Kendiniz otursanıza 65 mt kare evde..
serkan 6 yıl önce
talebin içinde maalasef gümüşovalı sayısı 30-40 kişi geri kalan dışardan alacaklar kiraya verecekler. o paraya millet 110 metre kare ev alıyor 65 metrekare ne yav
HAYIRLI OLSUN.. 6 yıl önce
HAYIRLISI OLSUN BAŞKAN..DAİRELER BİRAZ DAHA BÜYÜK OLSAYDI DAHA ÇOK TALEP GELEBİLİRDİ..
21°
parçalı bulutlu