banner851

banner614

GÜMÜŞPINAR RAHATLADI

banner619

Gümüşpınar köyünde bulunan su deposunun 12 yıldır kullanılmadığını ve yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya olduğu geçtiğimiz günlerde gündeme getirmiştik. İl Özel idaresine bağlı ekipler dün tehlike saçan su deposunu yıktı.

banner846
Yerel Haber 09.05.2012, 09:35
225
GÜMÜŞPINAR RAHATLADI
banner844

Gümüşpınar Köyü'nde yaklaşık 30 yıl önce yapılan su deposu depremden sonra kullanılamaz hale geldi.

3 ayağı da sağlam olmayan ve her an yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya olan su deposu vatandaşların da korkulu rüyası haline gelmişti.

Bu konu ile ilgili geçtiğimiz günlerde  yaptığımız haber ses getirdi. İl Özel idaresine bağlı ekipler Gümüşpınar Köyüne giderek yaklaşık 35 metre yükseklikte bulunan su deposunu yıktı. Su deposunun yıkılmasına en çok sevinenlerden biri depoya yakın oturan Fadime Ak’tı. Ak; “ Çok şükür sesimizi duyurabildik.” Dedi.

Ak, “Yaklaşık 2 yıldan beri burada bu su deposunun yıkılmasını bekliyoruz. Çok mutluyum. Büyük bir faciadan dönüldü. Yıkımdan 2 gün önce kamyonla geldiler ve incelemelerde bulundular. İncelemelerin ardından bugün geldiler ve yıkım çalışmalarını başlattılar. Yıkılması güzel bir duygu. Çünkü büyük bir tehlike oluşturuyordu” şeklinde konuştu.

Haber: S.KAŞKIR

Yorumlar (0)