banner851

banner955

GÜNAL: “KÖY YOLUNU ASFALT PROGRAMINA ALACAĞIZ”

Düzce İl Özel İdaresi’nin de taş ocağının bulunduğu merkeze bağlı Gürcüasar Köyü’nde ağır tonajlı araçlar nedeniyle yollar çamur deryasına döndü. Köylüler duruma isyan ederken, konu ile ilgili Öncü Haber Merkezine konuşan İl Genel Meclisi Başkanı Çiğdem Günal, yolun asfaltlanması için çalışma başlatılacağını söyledi. Günal, “Sıkıntının farkındayız, köy yolunun yapılması için asfalt programına alacağız” diye konuştu.

Yerel Haber 26.03.2022, 17:20
3261
GÜNAL: “KÖY YOLUNU ASFALT PROGRAMINA ALACAĞIZ”

Gürcüasar Köylülerinin, köy sınırlarında bulunan taş ocakları ile başları dertte. İl Özel İdaresi ve özel müteşebbise ait 2 taş ocağından mıcır taşıyan ağır tonajlı kamyonlar, Düzce ile ulaşımı sağlayan Gürcüasar Köy yolunun bozulmasına neden oluyor. Özellikle kış aylarında ve yağışlı havalarda çamur deryasına dönen köy yolunda oluşan çukurlar nedeniyle araçlarda maddi hasarların geldiğini savunan köylüler, isyan etme noktasına geldi.

Yaşadıkları mağduriyeti duyurmak için ilgili şikâyetini 0 542 767 18 81 numaralı Öncü Haber whatsApp ihbar hattına yapan köy sakinlerinden Sedat Tezel, “Köyümüz sınırlarında 2 adet taş ocağı bulunuyor. Bu taş ocaklarından birisi Düzce İl Özel İdaresi’ne ait. Bu taş ocaklarından yük taşıyan kamyonlar köyümüzün yolunu büyük oranda tahrip etti. Konu ile ilgili muhtarla görüştük, ancak bugüne kadar olumlu bir sonuç alamadık. Bu yolun yapılmasını istiyoruz, biz halk olarak” diye konuştu.

Günal: “Asfalt programına alacağız”

Konu ile ilgili haber merkezimizin ulaştığı Düzce İl Genel Meclisi Başkanı Çiğdem Günal ise, köylünün yaşadığı sıkıntının farkında olduklarını belirterek, “Köylümüzün yaşadığı sıkıntının farkındayız. Biz bu köy yolunun malzemeli bakımı ve asfalt ile ilgili gerekli çalışmaları yapacağız. Köy yolunun yapımı için asfalt programına bir aksilik olmazsa alacağız” ifadelerini kullandı.  

banner844
Yorumlar (4)
Soner 9 ay önce
Taş ocağı diye ne kadar ormanı katledildiğini bir görün.google earttan baktığınızda ne kadar ormanın içinde beyazlasmis alan olduğu görülüyor.hafriyat kamyonları kalıcı konutların içinden 1 dakika aralıklarla geçiyor. Bunları bir çözünde görelim.
absot 9 ay önce
Dabi dabi köy gürcü olmasaydı ancak 10 yıl sonra asfalt planına alınırdı.
Dursun yıldız 9 ay önce
Evet yıllardır söz veriyorlar ama hala yollar çamur içinde taksiyle gidemiyorum köyüme .her asfalt oldu bizim köy e gelince Bi aksilik olmazsa yaparız diyo başkan bu yaz da yapılmazsa ankaraya kadar cimere şikayetler baslar
Mahalleli 9 ay önce
Düzce arapçiftliği mahallesi nin yollarında aynı lütfen orayı da gündeme taşıyınız
Yeni Sayımız