banner851

banner614

GÜNDEMİNE ALDI

banner619

Düzce Adliyesi’nin 1. Bölgeye alınması için ikinci bir şans… Adalet bakanı Bekir Bozdağ, Düzce ziyaretinde, Düzce Adliyesi’nin 1. bölgede olmayı hak ettiğini söyleyerek yeniden değerlendireceklerini belirtti.

banner846
Yerel Haber 26.07.2014, 14:00
217
GÜNDEMİNE ALDI
banner844

Düzce'nin dava dosyası sayısında 1. bölgedeki Bolu'yu ikiye katladığı bilinirken son açılan mahkemeler ile birlikte Düzce Adliyesi'nin iş yükünün daha da artmasına bağlı olarak bölge sıralamasındaki yerinin değişmesi isteniyor. 

 

Yıllardır 1. Bölgede yer alması gerektiği dile getirilen ancak siyasilerin takipsizliği nedeniyle hak etiği birinci bölgeyi Çorum gibi küçük bir adliyeye kaptıran Düzce adliyesini, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ yeniden gündemine aldı. Bugün Düzce’yi ziyaretinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan Bozdağ, Düzce Adliyesinin birinci bölgede olmayı hak ettiğini söyledi ve yeniden değerlendirmeye alacağını belirtti.

 

 

Bakan Bozdağ, Valilik ziyaretinde “Onların bir kriterleri var. Düzce yeri ve özellikleri itibariyle her işte 1. Olmaya layık bir il. Dönüşte bununla ilgili bir değerlendirme yapacağım. Arkadaşlarımıza konuyu inceleteceğim.” dedi.

 

Fırsatı kaçırmıştı

 

Bilindiği gibi Bolu, Sakarya ve Kocaeli gibi komşu illerin 1. bölgede yer aldığı ve konumu gereği çevresinde tek ikinci bölgede yer alan Düzce Adliyesi, siyasilerden gerekli desteği görmeyince fırsatı kaçırmıştı. Hakimler ve savcılar yüksek kurulu geçtiğimiz aylarda Çorum, Ordu, Düzce ve Van adliyelerini birinci bölgede yer alma taleplerini görüşmüş ve ikinci bölgede yer alan Çorum ile Ordu’nun birinci bölge olması kararı çıkmıştı.

 

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu tarafından 2. bölge statüsüne göre atama yapılan Düzce'nin 1. bölgeye alınması halinde en az 8 yıl tecrübesi olan hakim ve savcılar Düzce'de işbaşı yapacak.

 

Haber; S.KAŞKIR

Yorumlar (0)
24°
parçalı az bulutlu