banner851

banner614

GÜNÜNÜZÜ GÜZELLEŞTİRECEK HABER

banner619

Düzce Belediyesi Özel Halk Otobüsü şoförü Davut Sivrikaya her sabah Küçüksu mevkiini mesken tutmuş güvercinleri yemliyor. Bu hareketi ile Sivrikaya yolculardan da tam not alıyor.

banner846
Yerel Haber 02.07.2018, 16:26 03.07.2018, 15:22
6828
banner844

Genelde asayiş olayları ile gündeme gelen Düzce bu kez güzel bir haberle adından söz ettiriyor.

Düzce Belediyesi Özel Halk Otobüsü şoförü Davut Sivrikaya Aziziye Mahallesi’nden her sabah çıkış yaptıktan sonra aynı şeyi yapıyor… Bir zahireciden aldığı buğday ile Küçüksu mevkiini mesken tutan güvercinleri yemleyen Sivrikaya bu güzel hareketi yaparken yolcularından da izin alıyor.

Belediye otobüslerinin kalkış noktası olan Aziziye Mahallesi’nde şoför Davut Sivrikaya ile bir araya geldik.

“Yolcularımızdan da müsaade isteyip 1-2 dakika orada durup, onları yemliyorum”
3 Nisan 1951 doğumlu ve Dereli Tütüncü Mahallesi’nde ikamet ettiğini kaydeden Sivrikaya şöyle konuştu:

“Özel Halk Otobüsü şoförüyüm. Küçüksu istikametinde bir zahireci dükkanının karşı tarafında devamlı gördüğümüz güvercinler var. Mütemadiyen oranın müdavimleri. Biz imkanlarımızın dahilinde oradaki zahireciden buğday alıp, onları yemlemeye çalışıyoruz. Fakat Pazar günleri olduğu zaman o zahirecide kapalı olduğu için yem tedarikini başta taraftan yapıp oradan geçerken Pazar günü sakin olduğu için yolcularımızdan da müsaade isteyip 1-2 dakika orada durup, onları yemleyip o şekilde devam ediyorum. Gören arkadaş da o şekilde görmüş olabilir. Hafta içi oradaki zahireciye ücret verip oradan bir miktar yem attırıyoruz. Ama Pazar günü orası kapalı olduğu için hayvanların aç kalmasını içime yediremiyorum, yani sinmiyor içime. Bu insancıl bir durum.”

“İmkanlarımız el verdiği müddetçe de bu işi yapmaya devam edeceğim”
Yolculardan olumlu tepki aldığını ifade eden Sivrikaya şunları kaydetti:

“‘Allah razı olsun, güzel düşünmüşsün’ diye olumlu tepkiler alıyorum. Memnun oluyorum. Kışın da yapıyoruz mecbur, elimizden geldiği kadar. Bu şekilde onları devamlı yemlemeye uğraşıyoruz ve imkanlarımız el verdiği müddetçe de bu işi yapmaya devam edeceğim. Bu sadece oradaki hayvanları için değil başka tarafta o şekilde zor durumda olduğunu gördüğüm hayvanlar için de aynı imkanlarımı kullanıyorum.”

Haber: Ö.YILMAZ

Yorumlar (15)
Ahmet 3 yıl önce
Davut abiyle 4yıl beraber komşuluk yaptım. Herhangi br olumsuz davranış, hareketine rastlamadım.İncefikirli birisi. Bu yem verme bunlardan sadece birisi.
mamaivore 3 yıl önce
bu vidyoyu ben çekmiştim ve dedimki kendi kendime insanlığımız hala bitmemeiş
MEHMET 3 yıl önce
Güzel bir davranış, Yaz aylarında her taraf buğday harmanı,anız kuşlar içi yiyecek sıkıntısı olmaz .Kış aylarında hayvanlar yiyecekleri zor buluyor.
Serdar 3 yıl önce
Dayı Allah razı olsun eyvAllah çok güzel hareket ama çöpüde yere atmasaydın keşke
Serdar talak 3 yıl önce
Bende esnafım esnaf arkadaşlar komşular havalar sıcak bir kaba Allah rızası için su koyup kapılarınıza bırakın
Sabri 3 yıl önce
Davut abi adam gibi adamdır...bu haberi görünce çok mutlu oldum...Örnek insan.....
Misafir 3 yıl önce
Uzun zamandır Düzce'de yaşıyorum. Düzce'nin kavga,gürültü,çirkin olaylar,trafik kazalarıyla değil de hep böyle güzel insanlarla anılmasını istiyorum. Yüreğinize sağlık Davut bey.
insan var insan var.. 3 yıl önce
Helal olsun.. Ancak bazı kendini birşey sanan şoförler var 2 kez şahit oldum otobüsleri araçların üstüne kırıyorlar.. Birgün öyle birine denk gelirler ki akılları şaşar!!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
23°
açık