banner851

banner955

GÜVERCİNLER BÜFENİN MÜDAVİMİ

Düzce'de büfe işletmecisi Aydın Bakan, her gün iş yerine giren güvercinleri, çekmecisine koyduğu leblebiyle besliyor. Her sabah dükkana giren güvercinler tezgahın üzerine konarak Bakan'ın çekmeceyi açmasını bekliyor ve burada kendileri için hazırlanmış leblebileri yiyor.

Yerel Haber 22.12.2018, 12:50 22.12.2018, 17:17
1934
banner1032

Düzce'de büfe işletmecisi Aydın Bakan, her sabah dükkanına giren güvercinleri, leblebiyle besliyor. İstanbul Caddesi'nde büfe işleten Aydın Bakan, 2 yıl önce dükkanının önüne gelen güvercinlere leblebi vermeye başladı. Bakan'a alışan güvercinler, bir süre sonra dükkana girip yiyecek aradı.

İş yerinin küçük olması nedeniyle yere leblebi atamayan Bakan, para kasasının hemen altında bulunan çekmeceye leblebi bırakarak güvercinlerin yiyeceği burada bulmasını sağladı. Zamanla bu duruma alışan "leblebici" güvercinler, 2 yıldır sürekli iş yerine girerek Bakan'ın çekmeceyi açmasını bekliyor. Güvercinler, leblebileri yedikten sonra buradan ayrılıyor.  

"Çekmecenin içine girip leblebi yerler"

Aydın Bakan, yaptığı açıklamada, bu duruma çok alıştığını ve güvercinlerle arasında ciddi bir güven oluştuğunu söyledi. Çocukluğundan bu yana hayvan sevgisi olduğunu anlatan Bakan, "Güvercinler her sabah buraya gelirler onlara leblebi veririm. Karınlarını doyurup geri giderler." dedi. 
Hayvanların sevgiye ihtiyacı olduğuna değinen Bakan, sözlerini şöyle tamamladı:"Hayvana sevgi verirsen gelir ve korkmaz. Çekmecenin içine girip leblebi yerler. Bunlar çok cana yakın. Müşterilerin çoğu bu manzarayı görünce mutlu oluyor. Hayvan sevgisi olan insanlar bu durumu çok iyi anlıyor. Bazen köpekler de geliyor onlara da yiyecek veriyorum." 
 

Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ 

İOS için TIKLAYINIZ 

Yorumlar (13)
... 4 yıl önce
Yarın hakka varınca sahit olur sana karinca misali...
Kuaför 4 yıl önce
Bu abiyi yıllardır tanırım adam gibi adamdır güler yüzlü sewecen tam bir esnaf işi rast gelsın
t 4 yıl önce
Arada bir c.tesiden c.tesiye sayisal yapmak icin giderim duzcede ki ender esnaflardan, tum duzceli esnaflara ornek olucak bir esnaf abi.Esnaflik insanlik nasil olur biraz ornek alsinlar.
Alperen 4 yıl önce
Aydın Abi Eski Esnaftır Varlığıda bilir Yokluğuda Gönlü Zengin Abim Sen Onlardan Razı oldun Allahda Senden Razı Olsun...
Düzceli, 4 yıl önce
Resulullah (asm) sadece insanlara değil, bütün canlılara karşı merhametli olunmasını istemiştir. Bir hadis-i şerifte şöyle buyuruluyor:
Merhametlilere Rahman olan Allah merhamet eder. Siz yerde olanlara acıyın ki göktekiler de size acısın Rahm; Rahman isminden bir damardır; Her kim bağları koparmaz ilgiyi kesmezse Allahta onu rahmetine ulaştırır. Her kim de bağları koparırsa Allahta o kimseden rahmetini keser.”
Düzceli, 4 yıl önce
Enam suresinin 38. Ayetinde;
Yeryüzünde yürüyen hayvanlar ve (gökyüzünde) iki kanadıyla uçan kuşlardan ne varsa, hepsi ancak sizin gibi ümmettir. Biz o kitapta hiç bir şeyi eksik bırakmadık. Nihayet (hepsi) toplanıp Rablerinin huzuruna getirilecekler.”
Düzceli, 4 yıl önce
Hayvanlara iyi davranmanın,cennete girmeye sebep olacağını bildiren Peygamberimiz,Yolda gitmekte olan birisinin susuzluğu artar. Hemen bir kuyuya inip suyundan içer. Kuyudan çıkınca susuzluktan dilini çıkarıp soluyan ve rutubetli toprak yalayan bir köpekle karşılaşır. Adam kendi kendine: 'bu hayvan da benim gibi susamış' deyip kuyuya tekrar iner. Ayakkabısına su doldurur ve ağzıyla tutarak yukarıya çıkar, köpeği sular. İşte Allah bu kulunu övmüş ve günahlarını bağışlamıştır'.
Arif 4 yıl önce
Güzel insan bereketli kazançlar diliyorum
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25
orta şiddetli yağmur