banner851

banner955

GÜZELBAHÇE İÇİN KOLLARI SIVADILAR

Düzce'de mahallesini kadın eliyle güzelleştirmek için yola çıkan muhtar adayı kuaför Figen Esen, aza adaylarının tamamını da kadınlar arasından belirledi.

Yerel Haber 21.12.2018, 12:27 22.12.2018, 18:17
2439
banner1032

Düzce Kalıcı Konutlar Güzelbahçe Mahallesi'nde kuaförlük ve terzilik yapan Figen Esen, Beyza Kahveci Nesrin Dağgül, Neriman Ozan, Ayça Terzi ve Melike Şahin, mahalleleri için kadın muhtar adayı belirlemek üzere bir araya geldi.Figen Esen'i muhtar adayı seçen kadınlar, kendilerini de bu oluşumda aza adayı olarak göstererek mahalleyi yönetmeye talip olduklarını açıkladı.
Afiş hazırlayan 6 kadın, ev ziyaretleri yaparak vatandaşları çalışmaları hakkında bilgilendiriyor.Çevrelerinden çok olumlu tepkiler alan kadınlar, meslekleri gereği "Mahallemizi de güzelleştireceğiz" sloganıyla hazırladıkları projeleri de anlatmaya başladı.
Güzelbahçe Mahallesi Muhtar Aday adayı Figen Eser (38), AA muhabirine yaptığı açıklamada, uzun zamandır aynı mahallede esnaflık yaptığını, çevresindekilerin ısrarı sonucu muhtarlığa aday olduğunu söyledi.
Genellikle erkeklerin muhtarlık yaptığını dile getiren Eser, "Biz de kadınlar olarak düşündük; bizim de bu göreve talip olmamızın iyi fikir olabileceğine karar verdik. 'Kadınlar olarak ele alalım bu durumu.' dedik. Bu şekilde bir yola çıktık." diye konuştu.Eser, arkadaşlarıyla doğru bir karar verdiklerini anlatarak, şöyle devam etti:

"Birlikte olursak çok iyi şeyler yapabiliriz dedik ve yola çıktık. Şu ana kadar tepkiler olumlu. Mahallemize kadın elinin değmesi çok iyi olacak. Çevre temizliğinden tutun da çocukların oyun alanlarına kadar biz anne olarak el atarız. Kadın elinin değmesinin güzel olacağını düşündük. Mahallemizi güzelleştireceğimize eminiz."

Eser, eşinin de kendisinin muhtar olma fikrini desteklediğini aktararak, bunun kendisine güç verdiğini de sözlerine ekledi.

 

Yorumlar (5)
Nurgül 4 yıl önce
Basarılarınız daim olsun inşAllah ihtıyaç sahıplerınıde belırletın mınıcık yureklere el uzatın onlara her alanda her anlamda öncu olun birlik olun tek yurek olun onları sarıp sarmalayın
Çaresiz evlere çare olun ısısız ev kitapsız çocuk kalmasın ✍
Adore 4 yıl önce
yerel seçimlerde ilimizin de ilk kadın belediye başkanı olsun isterim de beylerin ayak oyunlarından fırsat çıkmıyor.keşke Orhangazi mahallesinde de kadın muhtar afayı çıksa.yolunuz açık olsun Allah muvaffak etsin.
Ufuk Demiroğlu 4 yıl önce
Helal olsun sana be Figen abla gençler arkanda :))
Bilgi Ortaokulu 4 yıl önce
Okul olarak başarılar dileriz
Cesur kadınlar 4 yıl önce
Gercekten helal olsun biz cesaret edemiyoruz ama aramızdan cesaretli bayanlar çıkınca mutlu oluyoruz rabbim yolunuzu açık eylesin
14
parçalı bulutlu