banner851

banner614

HABERİMİZ HAREKETE GEÇİRDİ

banner619

Merkeze bağlı Orhan Gazi Mahallesi'nde yaşanan çamurlu su sorununu gündeme getirdiğimiz haberin ardından Düzce Belediyesi'nden açıklama geldi. Açıklamada, sorunun kaynağı olarak Düzce İl Özel İdaresi sorumluluğundaki ek su deposunda yaşanan kirlilik gösterilirken, şebekeye karışan çamurlu su kaynağının vanasının kapatıldığı bildirildi.

banner846
Yerel Haber 23.11.2017, 15:09 23.11.2017, 15:53
2128
banner844

Merkeze bağlı Orhan Gazi Mahallesi Necmi Hoşver Caddesi’nde her yağmur yağışında baş gösteren çamurlu su sorunu ile ilgili yaptığımız haber sonrası, aylardır yaşanan mağduriyetin kısmen giderildiği bildirildi.

Konuralp’te şebekeye karışan çamurlu su yüzünden musluklardan kirli su aktığını açıklayan Düzce Belediyesi, Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekiplerinin Konuralp Orhangazi Mahallesi'ne bağlı köylerde ortaya çıkan çamurlu su sorununa karşı çalışma başlattığını duyurdu.

Açıklamada, "Mahalleye bağlı köylerde yaşanan sorunu tespit eden ekipler, kaynağının Düzce İl Özel İdaresi sorumluluğu altında bulunan ek su deposu olduğunu belirledi. Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri şebekeye karışan çamurlu su kaynağının vanasını kapatarak sorunu gidermekle birlikte su deposunun durumu hakkında Düzce İl Özel idaresi’ne resmi yazı ile bilgilendirme yaptı." denildi.

Düzce Belediyesi tarafından yazılan yazıda, Düzce İl Özel İdaresi’nin sorumluluğu altındaki ve köylere su sağlayan ek su deposunun temizlenmesi gerektiği belirtilerek, sorunun kalıcı çözüme kavuşturulması için çalışma yapılması talep edildi.

Öte yandan dün mikrofonlarımıza musluklardan akan çamurlu su yüzünden yaşadıkları sıkıntıları sıralayan tepkili vatandaşlar, bir çok kez sorunu ilettikleri Düzce Belediyesi’nin ilgisizliğinden yakınmıştı.

Haber: C. ÜSTÜNER
 

Yorumlar (24)
Gümüşovalı 4 yıl önce
Öncü habere güvenerek bi çağrıda bulunuyorum elmacığa bi yağmurlu havada gidin lütfen vatandaşın çeşmesinden akan suyu görün ve gösrerin haberciliğin gereyi de bu zaten saygılar
Gümüş ovali 4 yıl önce
Gümüş ova merkezi de aynı durumda buna da bi el atın lutfen
Doğrucu köylü 4 yıl önce
1999 a kadar elmacık köylüsü çeşmeden akan suyu içiyodu yıl 2017 bırak içmeyi diş fırçalarken bile ağzına alamıyor şimdi soruyorum ben cahil bi köylüyüm şimdi biz daha mı medeni olduk?
Gümüşovalı 4 yıl önce
Eeee elmacık nolacak iki damla yağmur yağsa ceşmeden akan çamuru temizlemeye marketten su alıyoruz Allahı olan bi yağmur sonrası gelip baksın yalansa asın beni
Gümüşovalı 4 yıl önce
İmdaaatt gümüşova elmecık koyü can çekişiyor bu çamurlu sudan çocuklar hasta banyo yapsan mikrop kapıyosun burayada bi bakın Allah aşkına
Fatih 4 yıl önce
Allah rizasi icin fatih mahallesi ust gecidinide haber yapin bu insanlar pazar cantalariyla o dik merdiveni nasil cikiyor herkes gorsun lutfen persembe gunu bekliyoruz sizi
Bir yolcu 4 yıl önce
Sayin valimiz biz size çok guvemiyoruz Allah rizasi icin şu istilli grup suyuna bi el atın valla katıl olmak istemiyoruz lütfen sayin valimiz bizi içilmez raporu olan bu garip sudan ALLah için kurtarin.tabi katıl olmak gibi yanlış tabirim için çok özür ama yöneticiler kimseyi iplemiyor aha soğuklar geliyor şimdi sular döndü kesildi he babam hee.
Berat bey 4 yıl önce
Berat bey sen Dubai’de mi yaşıyon kardeş yıl olmuş 2018 senin kafa 1800 lü yıllarda mı kaldı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın