banner851

banner955

HALK GÜNÜ’NDE VATANDAŞ YOĞUNLUĞU

Düzce Valiliği tarafından her ay yapılan Halk Günü Toplantısı’nın bu ay ki birleşiminde yoğunluk dikkat çekti. Yaşadıkları sıkıntıyı anlatmak için İhsaniye Koyö’nden muhtarla birlikte valiye sorunlarını anlatmak için gelenler de vardı.

Yerel Haber 06.08.2018, 16:56 08.08.2018, 10:01
1728
banner1032

Düzce’de başta işsizlik olmak üzere alt yapı, yol, su gibi sorunlarla her ay Düzce Valiliği’nde yapılan Halk Günü Toplantısı’nda bu ay da yoğun katılım dikkatlerden kaçmadı. Gelen vatandaşlar Vali Zülkif Dağlı’ya sorunlarını anlatmak için birbirleriyle yarıştı. Vali Zülkif Dağlı’nın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya ve kurum müdürleri katıldı.
 
Halkın sorunlarını anlatmak için geldiği toplantıda İstilli Köyü'ndeki  yol sıkıntısı için köy muhtarı Hüseyin Şimşek ile gelen mahalle vatandaşı dikkatlerden kaçmadı. Yıllardır yol sorunuyla uğraşan mahalle sakinleri sorunlarına çözüm aradı.

“Şimdi Vali Bey’in karşısına çıkıp durumu arz edeceğiz”
Vatandaşın sorununu çözmek için geldiğini söyleyen İstilli Köyü Muhtarı Hüseyin Şimşek şu ifadelere yer verdi:

“Ben muhtar olarak halk gününde değilim, vatandaşın yanındayım. Mahallede alt yapı sorunu var. asfalt yapılacak denildi, 2018 yılı dosyasına eklendi ama hala yapılmıyor. Vatandaş bu nedenle sorunu dile getirecek. Toz, duman nedeniyle vatandaş sokağa çıkamıyor. Vatandaş, çamaşır dahi asamıyor. Vatandaşlar kendi aralarında konuşup valiliğe gidelim, sorunumuzu anlatalım dediler. Şimdi Vali Bey’in karşısına çıkıp durumu arz edeceğiz.”

“Git gel bir türlü olmadı”
Yaşadıkları sıkıntıyı anlatan mahalle sakini Muhsin Yavuz ise şöyle konuştu:

“Yol sorunumuz var. Mahallemizde yaşlı kadınlar var. Astım hastası var. yolun 15 metresi yapıldı ama gerisi bırakıldı. İki yıldan beri bir türlü sonuç alamadık. Muhtarımızla birlikte Vali Bey ile görüşeceğiz. İnşallah hayırlı bir sonuç alırız.  Muhtarımız da çok mücadele etti ama git gel. Git gel bir türlü olmadı.”

“Eşim para gönderemeyecekse onun babalığı nerede kaldı?”
Ekonomik yönden büyük sıkıntı çektiklerini söyleyen ve eşinin yaşadığı sıkıntıyı anlatan Emine Sürüm ise yetkililerden destek beklediğini belirterek şu cümlelere yer verdi:

“Bizim sorunumuz eşim emekli olduktan sonra YEYPAŞ’ta şoför olarak çalıştı. 3 yıl önce çalıştığı yerden ayrıldı. Şimdi bize 24 bin lira ceza geldi. Nedeni de emekli olduktan sonra neden yarı yarıya kamu kurumunda çalışmış. Peki ben de soruyorum. Benim eşim sadece emekliliği var, annem hastaydı, çocuklarım okuyordu. Benim eşim emekli maaşıyla evine mi baksın, çocuğunu mu okutsun, hastasına mı baksın, ne yapsın? Biz bu konuda bütün yetkililere gittik. Her yere başvurduğumuz halde hiçbir yerden netice alamadık. Bizi çok mağdur durumda bıraktılar. Sigorta müdürlüğü de ancak takside bağlayarak size iyilik yapabilirim dedi. Her ay bin lira ödeyin dendi. Benim eşim aynı zamanda kalp hastası. Evini mi geçindirsin, bu ödemeyi mi yapsın? Benim çocuğum asker, eğer para gönderemeyeceksem benim anneliğim nerede kaldı? Eşim para gönderemeyecekse onun babalığı nerede kaldı? Bütün yetkililere sesimizi duyurmak istiyorum.”

Haber: M. AYDIN

banner844
Yorumlar (5)
Adnan 4 yıl önce
Düzce genelinde yol çalışmaları çok uzun sürüyor sebebi halka da açıklanmıyor. Devlet görevini yapmıyor herhalde aynı sorun Meclis’in önünde olsa bir günde biter. Biraz da maalesef sorumsuzluk bence takipsizlik
Oz duzceli 81 4 yıl önce
Sayın ihsaniye köyü vatandaşları bu yol sorunu yıllardır var yazık değilmi ölenler oldu Allah rahmet eylesin mali mulku gidenler ol kökten bi sorun gümüş ova gibi daldık öneri gölyaka sapağında kaç kişi zarar gördü taraş köyünde kaç kişi
Serdar 4 yıl önce
Yeypaşın müdürünü her şeyi biliyor diye tutuyordunuz ne oldu sayın il başkanı belediye başkanı sizin müdür garibanı mağdur edip gitti memnun musunuz?
Aza 4 yıl önce
Sayın muhtarım koyun içindeki mahallelerin yol sorununda ekleseydin ayrıca çamur akan suyuda dile getirseydin İstilli koyu
SÜLEYMAN METE 4 yıl önce
HERKES HAK ETTİĞİ HAYATI YAŞAR...
DEVLETİN GÖREVLERİNİ HALK İSTEMEDEN YAPMASI LAZIM...
SENELERDİR HİZMET İÇİN MİLLETİ YALVARACAK DURUMA GETİRMİŞİZ...
18
parçalı bulutlu