banner851

banner614

HALK LEHİNE DÜZENLEME!

banner619

Düzce'de şehrin göbeğinde bulunan ancak pahalılığı ile eleştirilen parklara yönelik sil baştan düzenleme kararı alan Düzce Belediyesi, bu doğrultuda parkları olması gerektiği gibi vatandaşların daha fazla yararlanabileceği hale getiriyor. Avni Akyol Parkı’nda büyük bir eksiklik olan çocuk oyun alanı için bir süre önce başlayan çalışmalar tamamlandı.

banner846
Yerel Haber 28.05.2018, 15:53 29.05.2018, 17:49
3915
banner844

Göreve geldiği ilk günlerde yıllarca sözleşme yenilenerek mevcut işletmecilerine verilen İnönü ve Avni Akyol parkları için yapılan ilk ihaleyi iptal eden Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, parklarda vatandaş odaklı yeni düzenlemeler yapılacağını açıklamıştı.

24 Mayıs'ta yapılan yeni park ihaleleri öncesi, İnönü ve Avni Akyol'da çalışmalara başlayan belediye ekipleri, etraftaki demir çitleri kaldırmış ve parklarda yeni oturma alanları oluşturmuştu. İhale şartnamesinde de vatandaşların parklardan daha fazla yararlanmasına dönük maddeler ekleneceğini açıklayan Başkan Dursun Ay'ın talimatıyla yıllarca ticari kaygıyla hizmet verilen parklarda yenilikler devam ediyor.

Şehrin merkezinde ve yeşil alan içinde bulunan Avni Akyol Parkı içinde yapılan düzenleme çalışmaları kapsamında alanın büyük bir bölümü park adına yakışır şekilde yapılandırıldı.

Park çevresine dinlenme gruplarının yerleştirilmesinin ardından Düzce Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince belirlenen alanda alt yapı ve kauçuk döşeme işlemi yapılarak çocuk oyun grubu oluşturuldu. Alana monte edilen çocuk oyun grupları aileler ve çocuklardan büyük beğeni aldı.

Haber: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (16)
araplar ne zaman gidecek 3 yıl önce
Başkan evinin önundeki parkdada suriyeli çocuklar mini basket sahasının demirlerini indirdiler salıncakların oturcaklarını kırıyor.Mahalleye suriye arap çıkartması olmuş..
bayan 3 yıl önce
çok acıdıysanız beycilerede park yapın
metin 3 yıl önce
Parklarla ilgili yapılan ihale sonucunu gösterdi. Çay 2 TL. 2 TL ile bu para toplanmaz. darısı başımıza.
... 3 yıl önce
Parklar geceleri polisler tarafindan denetlense buralar cocuklarin aliniyken kotu niyetle kullananlarinda oluyor malesef bir cozum yolu yokmu bu olaylara....
olmamış 3 yıl önce
lunaparkı oradan kaldırıp melene kurduğunuz parktan getirin her anne melene gidip çocuğunu oynatamaz eskiden 90 larda olduğu gibi anneler çocuklarıyla gelip vakit geçirsin alışverişini yapsın oturup orada dinlensin düzcedeki annelerin ve çocukların buna ihtiyacı var
Halk 3 yıl önce
Koskoca yere yaptıkları parka bak!İnsan düzgün büyük bir şey yapar.
Aa 3 yıl önce
Seçimden sonra ne olur bilemeyiz çünkü devlete güven gittikçe azalmaktadır.
Selim 3 yıl önce
Olumlu bir adim..bir parkta salincak kaydirak olmamasi buyuk bir eksiklikti
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20°
açık