banner851

banner614

HALK TEDİRGİN

Konaklı Köyü’nde bulunan başıboş köpekler bir çiftçinin koyunlara saldırdı. Son üç ay içerisinde yaklaşık yirmi koyunun telef olduğu köyde çevre halkı “Bugün koyunlara saldıran bu köpekler yarın çocuklarımıza da saldırır” diyerek yetkililerden yardım istedi.

banner619
Yerel Haber 25.09.2012, 10:20
216
HALK TEDİRGİN

Aydınpınar yolu üzerinde bulunan merkeze bağlı Konaklı Köyü’nde çiftçilik yapan Cahit Aydın’ın son 3 ayda yaklaşık 20 koyunu telef oldu. Başıboş köpeklerin koyunlara saldırdığı ve telef ettiğini söyleyen Aydın, bugün koyunlara saldıran bu köpekler, yarın bizim çocuklarımıza saldırmayacağı ne malum” dedi.
 

Aydın ayrıca köpeklerin koyunlarına saldırdığını defalarca  yetkililere bildirdiğini ancak bir sonuç alamadığını belirterek, “Ben yetkilileri çok uyardım. Bu köpeklerin ağzından salya akıyordu. Kuduz olabilir. Eğer okula giden öğrencilere ya da yoldan geçen birine bu köpekler saldırırsa bunun hesabını kim verecek” dedi.

Yine başıboş köpeklerin koyunlara saldırdığını gören çevre halkı da kendi canlarını zor kurtardıklarını söyledi.

Dün yaşanan olayda koyunların başında duran çoban ise yaklaşık 20 köpeğin koyunların olduğu yere gelerek bir koyuna saldırdığını, yanında bulunan iki arkadaşının kaçtığını ve kendisinin de can havli ile ağaca çıktığını söyledi. Çoban daha sonra cep telefonu ile arkadaşlarından yardım isteyerek olay yerinden kaçabildiğini söyledi.

Yorumlar (0)