banner851

banner614

HALKA KULAK VERİLDİ

Halk dilinde ölüm kavşağı olarak adlandırılan Beyciler ve Selamlar ile birlikte üç kavşakta karayolları tarafından gerekli adımlar atılarak sinyalizasyon çalışmaları başlatıldı.

banner619
Yerel Haber 09.11.2016, 12:05
3241
HALKA KULAK VERİLDİ

Düzce’de sayısız ölüm ve yaralanmayla sonuçlanan kazaların yaşanmasından dolayı artık kara nokta olarak anılan D-655 Karayolu Beyciler ve D-100 karayolu Selamlar kavşaklarında beklenen hamle yapıldı. Geç de olsa şikayetlere kulak verildi ve kaza oranlarını azaltması amacıyla karayolları ekiplerince kavşaklarda çalışma başlatıldı.

İki kavşakla birlikte yine D-100 karayolu üzerinde bulunan Küçük Melen mevkiinde, Çaybükü’nde ve yeni hizmete giren Çilimli Terminali önünde de kavşak çalışmaları devam ediyor.

Kavşaklarda yaşanan kazaların asgariye indirilmesi hedefiyle başlatılan çalışmalar kapsamında, söz konusu alanlarda bir yandan sinyalizasyon sistemi ve çevre düzenlemesi yapılıyor diğer yandan da trafik işaret ve işaretçileri yerleştiriliyor. Kavşaklardaki yeni düzenlemeler sayesinde, kazaya sebebiyet veren faktörlerinde önüne geçilmiş olacak.

Öte yandan geçtiğimiz aylarda bir kişinin ölümüyle sonuçlanan kazanın ardından bölge halkının ayaklanmasıyla birlikte yol kapatma eylemine sahne olan Yakabaşı Kavşağı’nın, Çilimli Terminali için yeni açılacak kavşak nedeniyle kapatılabileceği gündeme geldi. Akıllı kavşak sistemiyle yapılan kavşağı meydana gelen kazalar yüzünden “akılsız” olarak niteleyen ve düzenlenmesini isteyen bölge halkına, Gümüşova Kaymakamı İsmail Sündük, gerekli tedbirler alınacağı yönünde söz vermişti.

Yorumlar (7)
vatandaş 5 yıl önce
Akıllı kavşaklar bizim trafik canavarları sayesinde akılsız kavşak oldu. Kardeşim kavşağa yaklaşırken hız kessen ne olacak. 90 yerine 70 60 a indir hızını. Kavşağa yaklaşırken hız azaltmak trafik kurallarındandır. Adam kavşaktan da hız kesmeden gideyim diyor. Ondan sonra kaza can kaybı....
Ali 5 yıl önce
Prestif konutları kavşağına ışık şart
Asyalı 81 5 yıl önce
Hacıkadirler kavşağı ne oldu oradadır her hafta kaza oluyor bazen ölümlü geldiniz ölçtünüz hayırdır neden yapılmıyor yıllardır yoksa birinin yapılırsa nasırınamı basacaksınız
ŞAHABETTİN YARDIMEDİCİ 5 yıl önce
Kavşak düzeltemeyen adamlara Düzceyi emanet ettiniz hiç ağlamayın. Not: 1 Dost :)
Asyalı 81 5 yıl önce
Çok doğru ama iş yapacak kim geldiki Düzceye
seçim 5 yıl önce
seçimlermi yaklaşıyor yoksa :) her seçim dönemi üçköprüye gelip aynı vaad lerde bulunuyorlardı :)
aydın 5 yıl önce
3 olurmu hepsi hatalı bir anormalik varbu düzcede